Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kolíková prezradila, ako to bolo naozaj s Remišovej postojom k vládnej kríze

Foto – Pavol Demeš
Foto – Pavol Demeš

1. Z najmenšej koaličnej strany sú zrazu dve. 2. Ďalší poslanec OĽaNO chce zakázať potraty. 3. Svet je otvorený Matovičovi, nie však Sputniku.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Z najmenšej koaličnej strany sú zrazu dve

Budúcnosť tejto koalície je úplne nevyspytateľná, jedna vec je však istá: strana Za ľudí v nej definitívne prestala existovať ako jedna zo štyroch strán. Zostali z nej už len dve znepriatelené krídla.

Jedno je od Veroniky Remišovej a druhé sa po predchádzajúcom odchode viacerých poslancov a členov strany zoskupilo okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.

Nielen koaliční partneri budú musieť odteraz počítať, ktoré krídlo je silnejšie a na akej pôde.

Remišová proti Kolíkovej. V posledných hodinách a dňoch sa priepasť v strane exponenciálne rozšírila do oboch strán. Veronika Remišová rozpráva o Márii Kolíkovej už len ako o nositeľke predsedníckych ambícií, ktorá sa namiesto práce rozhodla venovať „intrigám a bojom o stranícke funkcie“.

V rozhovore pre Aktuality sa už ani nebránila podozreniu, že sa svojej straníčky nezastala, keď na ňu Fico vytiahol staré kauzy jej rodinných príslušníkov. „Bolo prirodzené, že som si chcela jednotlivé prípady, ktoré sa týkali jej podnikania v minulosti, podrobne pozrieť,“ povedala Remišová, hoci musí chápať, že v skutočnosti nešlo o podnikanie Márie Kolíkovej.

Ponuka od Matoviča. Aj ministerka spravodlivosti odhodila zábrany pri hodnotení minulosti. Prvýkrát verejne povedala to, čo aj tak každý tušil, že počas vládnej krízy, ktorá sa nakoniec skončila rezignovaním Igora Matoviča, presadzovalo vedenie strany s Veronikou Remišovou iné riešenie: trojkoalíciu bez SaS.

„Veď mne samej bola ponúkaná pozícia ministerky spravodlivosti samotnou predsedníčkou našej strany aj Igorom Matovičom, vtedy premiérom,“ povedala Kolíková.

Ak je to pravda – a Remišová sa proti tomu zatiaľ vôbec neohradila, hoci už mala možnosť –, tak s povesťou intrigánky skončí ona sama.

Boj o snem. Riešenie problému neprinieslo nešpecifikované rokovanie medzi Remišovou a Kiskom cez víkend ani návrh Remišovej, nech za šéfa strany kandiduje niekto tretí. Znamená to, že vojna bude pokračovať na úrovni orgánov strany a prvá zástava, o ktorú sa zabojuje, bude mimoriadny snem strany.

Ak vyhrá Kolíková, tak snem

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie