Denník N

Vakcínu deťom. Ale nie mojim

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

Prekáža mi, že veľká časť dospelej populácie bezohľadne ignoruje očkovanie, vlády nie sú schopné týchto ľudí motivovať, ale už sa púšťajú do detí.

Autor je redaktorom Českého rozhlasu

Európska lieková agentúra schválila použitie vakcíny proti covidu-19 spoločností Pfizer-BioNTech pre deti vo veku 12 až 15 rokov. Je to prvá vakcína schválená pre očkovanie detí a je to aj prvá vakcína, ktorú svojim deťom dať nedovolím. Nie som odmietač očkovania, deti dostávajú od narodenia vakcíny podľa očkovacieho plánu, ale ešte som neobjavil dôvod, prečo by som na to mal tentoraz pristúpiť. Je to moje osobné rozhodnutie, určite s tým budú spojené rôzne nepríjemnosti predovšetkým pri cestovaní, ale čoho je veľa, toho je príliš.

Pre deti nie je covid-19 problém. To vieme všetci. Za prvé tri mesiace tohto roka zomreli na Slovensku štyri deti. České ministerstvo zdravotníctva uvádza päť úmrtí detí do štrnástich rokov za celé obdobie epidémie. Vo veku 15 až 24 rokov zomrelo v Česku päť pacientov. Všetky dáta jasne ukazujú, že ochorenie začína byť problém pre ľudí nad päťdesiat a fatálne môže byť pre šesťdesiatnikov a starších. Preto sa napokon všetci zodpovední nechávajú očkovať. Tí, čo zodpovední nie sú, a podľa štatistík sú ich stále státisíce, však nebudú zachraňovať moje deti. Ani to nedáva zmysel.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie