Denník N

Newsfilter: Remišová nevyhrá, ale zato urýchli koniec vyčerpanej vlády

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo znamená rozpad Za ľudí pre koalíciu. 2. Matovičova prehra. 3. Kto príde po Bugárovi.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čo znamená rozpad Za ľudí pre koalíciu

Tretí deň po sebe otvárame Newsfilter konfliktom v strane, ktorá dosiahla popularitu SNS Andreja Danka. Ale vzhľadom na to, že ide stále o vládnu stranu a o ďalšom vývoji rozhodujú aj motivácie viacerých hráčov v koalícii, nedá sa inak.

Po tom, čo predsedníčka Za ľudí v utorok svojimi mocenskými ťahmi ovládla predsedníctvo, v stredu ráno vyhlásila, že strana stiahla návrh na voľbu Tomáša Lehotského za podpredsedu parlamentu, ktorý patrí do skupiny jej kritikov.

Mária Kolíková, ktorá v utorok hovorila o novej frakcii, reagovala, že predsedníčka nemôže stiahnuť návrh svojvoľne, pretože sa na ňom dohodol celý poslanecký klub Za ľudí.

Je zrejmé, že spor zašiel priďaleko, dohoda už nie je pravdepodobná a všetky scenáre, ktoré prichádzajú v tejto chvíli do úvahy, menia dynamiku vzťahov už v beztak vyčerpanej koalícii.

Čo hrá Remišová.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Maďarské strany na Slovensku

Mária Kolíková

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Očkovanie proti koronavírusu

Richard Sulík

Veronika Remišová

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie