Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Remišová nevyhrá, ale zato urýchli koniec vyčerpanej vlády

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo znamená rozpad Za ľudí pre koalíciu. 2. Matovičova prehra. 3. Kto príde po Bugárovi.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čo znamená rozpad Za ľudí pre koalíciu

Tretí deň po sebe otvárame Newsfilter konfliktom v strane, ktorá dosiahla popularitu SNS Andreja Danka. Ale vzhľadom na to, že ide stále o vládnu stranu a o ďalšom vývoji rozhodujú aj motivácie viacerých hráčov v koalícii, nedá sa inak.

Po tom, čo predsedníčka Za ľudí v utorok svojimi mocenskými ťahmi ovládla predsedníctvo, v stredu ráno vyhlásila, že strana stiahla návrh na voľbu Tomáša Lehotského za podpredsedu parlamentu, ktorý patrí do skupiny jej kritikov.

Mária Kolíková, ktorá v utorok hovorila o novej frakcii, reagovala, že predsedníčka nemôže stiahnuť návrh svojvoľne, pretože sa na ňom dohodol celý poslanecký klub Za ľudí.

Je zrejmé, že spor zašiel priďaleko, dohoda už nie je pravdepodobná a všetky scenáre, ktoré prichádzajú v tejto chvíli do úvahy, menia dynamiku vzťahov už v beztak vyčerpanej koalícii.

Čo hrá Remišová.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Maďarské strany na Slovensku

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Richard Sulík

Veronika Remišová

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie