Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Remišová vie udrieť ako jej politické predchodkyne

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Už si prišli aj po inšpektora. 2. Remišová kráča v stopách Malíkovej a Martinákovej. 3. Kotlebovci škodia zdraviu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Už si prišli aj po inšpektora

Keby to nebolo vážne, nadobúdala by téma zatýkania ďalších policajtov až komické prvky. Napríklad preto, že NAKA najnovšie zadržala šéfa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa, teda jedného z účastníkov tajnej schôdzky v SIS, kde sa hovorilo o údajnom ovplyvňovaní vyšetrovania mediálne známych káuz. A aj preto, že dôvodom majú byť televízory, ktoré Szabó údajne prijal od bývalého šéfa finančnej polície Bernarda Slobodníka.

Vy sa nevyjadrujte. Samozrejme, onedlho vyštartoval s vlastnou interpretáciou predseda Smeru Robert Fico, podľa ktorého je zadržanie šéfa inšpekcie obludnou snahou umlčať inšpekciu ministerstva vnútra a zastrašovaním najhrubšieho zrna. Preto chce expremiér otvoriť tému odvolávania ministra vnútra Mikulca.

O niečo neskôr sa ozval Ficov žiak Peter Pellegrini, ktorý vyhlásil, že vláda stratila kontrolu nad vedením silových zložiek, vyzval Mikulca, aby odstúpil, a Fica tromfol tým, že chce odvolať rovno premiéra Eduarda Hegera.

Heger, naopak, tvrdí, že zastrašovanie zo strany Hlasu a Smeru odmieta. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel pripomenul, že Szabó bol nominantom týchto dvoch strán a že Fico a Pellegrini sú tí poslední, ktorí majú morálne právo poučovať, ako má fungovať polícia. A pridal sa aj minister vnútra Roman Mikulec, ktorý vyhlásil, že ak sa potvrdia medializované informácie, navrhne Szabóovo odvolanie.

Kontrapríbeh. V tejto situácii je už ťažké zachovať si nielen prehľad, ale aj chladnú hlavu. Zvlášť keď zatýkanie začne interpretovať politik ako Fico, ktorý tu už vyše roka neúnavne vytvára vlastný príbeh toho, čo sa deje. V jeho alternatívnom Slovensku sedia vo väzbe v dôsledku politicky motivovaných obvinení, potvrdených len nedôveryhodnými kajúcnikmi, nevinní politickí väzni, pričom na ich mieste by mali byť zrejme tí, ktorí ich obvinili, a tí, ktorí prišli s politickou objednávkou.

Keď si k tomu človek pridá tajomnú schôdzku v SIS, uniknutú správu tajnej služby, a to v čoraz neprehľadnejšej situácii, keď už nie je jasné, kto po kom ide, môže to v hlave narobiť slušný zmätok, ktorého výsledkom môže byť napríklad relativizujúca myšlienka, že na každého sa niečo nájde a prehnití sú asi všetci.

2. Remišová v stopách Malíkovej a Martinákovej

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová v posledných dňoch postupuje pri obrane svojej predsedníckej stoličky ako buldozér. Odstraňuje všetko, čo jej stojí v ceste, a to aj za cenu, že na jej konci zostane zo strany prakticky len značka bez obsahu i výraznejších ľudí, s ktorou sa však môže dať pred ďalšími voľbami ako-tak obchodovať.

Tvrdší materiál. Tento neveľmi vkusný mocenský prístup sa nám nemusí páčiť, ale Remišová dala straníkom i vonkajším pozorovateľom prinajmenšom dve užitočné lekcie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kotlebovci - ĽSNS

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Robert Fico

Veronika Remišová

Komentáre

Teraz najčítanejšie