Juventus otočil zápas s ManCity, ManUtd podľahol PSV Eindhoven (+video)

Hráči Juventusu Turín sa tešia z prvej výhry v sezóne. Foto - AP
Hráči Juventusu Turín sa tešia z prvej výhry v sezóne. Foto – AP

Odštartovala skupinová fáza futbalovej Ligy majstrov. Cristiano Ronaldo strelil hetrik Donecku, Sevilla kopala v jednom polčase tri penalty, v zápase proti PSV si zlomil nohu Luke Shaw.

Futbalisti Manchestru City prehrali v utorňajšom zápase úvodného kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16 na svojom štadióne s Juventusom Turín 1:2.

Nedarilo sa ani druhému manchesterskému klubu, keďže United podľahol na ihrisku PSV Eindhoven 1:2 a navyše prišiel o obrancu Lukea Shawa.

Real Madrid vstúpil do novej sezóny prestížnej súťaže pohodlným triumfom nad Doneckom 4:0, pričom sa hetrikom prezentoval Cristiano Ronaldo.

Juventus prelomil smolu prekvapivo v Manchestri

Z utorňajšieho programu pútal najviac duel D-skupiny. Citizens mohli skórovať už v 2. minúte, po chybe súpera sa dostal do tutovky Sterling, ale Buffon zachránil.

Hráči Juve dostali loptu do brány v 12. minúte, keď Cuadrado našiel pekným centrom v pokutovom území Pogbu a ten hlavou rozvlnil sieť. Slovinský rozhodca Skomina však odpískal ofsajd Moratu, ktorý sa lopty síce nedotkol, ale jasne po nej išiel.

Diváci na štadióne Etihad čakali na ďalšiu gólovú možnosť až do 32. minúty, keď Bony nasadil jasličky obrancovi, no vo veľkej šanci mu vôbec nevyšlo zakončenie.

Domáci priaznivci sa dočkali gólu v 57. minúte, keď si dal vlastenca Chiellini, ktorého tiesnil Kompany. Chvíľu na to mohlo byť už 2:0, ale Buffon opäť vychytal Sterlinga. Záver duelu však už patril hosťom.

V 70. minúte našiel Pogba centrom do šestnástky Mandžukiča a ten vyrovnal na 1:1. Desať minút pred koncom potom rozhodol o triumfe Juventusu exportným gólom z hranice šestnástky Morata.

Vlastenec Chielliniho

Mandžukičov vyrovnávajúci gól

Moratov obstrel

Sevilla kopala tri penalty

V druhom súboji skupiny medzi FC Sevilla a Borussiou Mönchengladbach, ktorý na čiare rozhodoval Slovák Roman Slyško, sa tešili domáci hráči z triumfu 3:0.

Ten však dosiahli kurióznym spôsobom, keďže v zápase kopali až tri penalty, pričom dve v rozpätí štyroch minút. Gameiro sa pri prvej v 47. minúte nemýlil, ale druhý pokus poslal iba do brvna. V 66. minúte si postavil loptu na biely bod Banega a upravil na 2:0. Skóre duelu zavŕšil v 84. minúte Konopljanka.

Naivita obrancu Gladbachu

Atletico Madrid nechalo rýchlo zabudnúť na víkendovú ligovú prehru s Barcelonou (1:2) a na horúcej pôde Galatasarayu Istanbul v C-skupine viedlo po 25. minútach už 2:0. Oba góly strelil krídelník Griezmann. Najprv sa presadil prudkou strelou z hranice šestnástky, druhý gól pridal hlavou.

Prvý zástupca Kazachstanu v skupinovej fáze FK Astana prehral na ihrisku bývalého šampióna Benficy Lisabon 0:2.

Najľahší gól v Griezmannovej kariére

Ronaldo potiahol Real, Bale sa zranil

V stretnutí A-skupiny nezaváhal Real Madrid, ktorý privítal ukrajinský Šachtar Doneck. Do vedenia išiel po polhodine hry zásluhou Benzemu. Od 50. minúty hral navyše v početnej výhode, keďže hosťujúci Stepanenko videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy.

Biely balet využil presilovku už o päť minút neskôr, keď sa z penalty trafil Ronaldo. Portugalský kanonier premenil krátko po hodine hry aj druhú jedenástku a v 81. minúte zavŕšil hetrik. Real však prišiel o zraneného Balea, ktorého v 31. minúte nahradil Kovačič.

Otvárací gól Benzemu po chybe brankára

Parížsky Saint-Germain potvrdili úlohu favorita, keď doma zdolal švédske Malmö FF 2:0. Už v 4. minúte sa presadil Di Maria, ktorý zužitkoval prihrávku Verrattiho a trafil ľavý horný roh bránky. Druhý gól pridal hlavou Cavani.

Akcia Zlatana a Cavaniho

Depay sa trafil proti svojim, Shawa odniesli na nosidlách

V B-skupine sa Manchester United ujal vedenia na ihrisku PSV Eindohven 1:0. O gól sa v 41. minúte postaral Memphis Depay, ten tak skóroval proti svojmu bývalému klubu, z ktorého cez leto prestúpil na Old Trafford.

Futbalisti PSV však stihli do prestávky vyrovnať zásluhou Hectora Morena a krátko po zmene strán rozhodol o ich triumfe Narsingh. Na oba góly presne ľavačkou nacentroval Maxime Lestienne.

United prišli okrem troch bodov aj o mladého obrancu Shawa. Ten si v 15. minúte vážne poranil pravú nohu po súboji s Morenom, osem minút ho ošetrovali priamo na ihrisku a potom ho odniesli do útrob štadióna s kyslíkovou maskou.

V druhom zápase zdolal VfL Wolfsburg ruský CSKA Moskva tesne 1:0 gólom novej posily Juliana Draxlera.

Real Madrid – Šachtar Doneck 4:0 (1:0)
Góly: 30. Benzema, 55., 63. a 81. Ronaldo (prvé dva z 11 m), ČK: 50. Stepanenko (Doneck).