Denník N

Newsfilter: Ako Mičovský ministerstvo riadil, tak z neho odíde

Opravené v časti o ministrovi Lajčákovi 8. 6. o 10.18 – 1. Personálna politika Mičovskému nejde až tak veľmi, že ju nezvládol ani pri sebe. 2. O národné parky bude veľký súboj. 3. Ste dieťa alebo fanúšik Sputnika? Nech sa páči pod ihlu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Personálna politika Mičovskému nejde až tak veľmi, že ju nezvládol ani pri sebe

Ján Mičovský poslal prezidentke Zuzane Čaputovej svoju demisiu 31. mája. Prešiel presne týždeň a na emotívnej tlačovke minister pôdohospodárstva oznámil, že si to rozmyslel, lebo, ako vraví, pod jeho petíciu za zotrvanie vo funkcii sa podpísalo viac než tisíc ľudí spomedzi lesníkov a poľnohospodárov.

Po ďalších dvoch hodinách bolo zas všetko inak. Po rokovaní Čaputovej s premiérom Eduardom Hegerom prišla správa, že Prezidentský palác sa žiadnu hru na späťvzatie demisie hrať nebude, Mičovského odvolá a na jeho miesto v utorok vymenuje Samuela Vlčana.

Toto je jednoducho dychberúca amatérčina vlády na viacerých úrovniach.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Ján Mičovský

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Ochrana prírody

Očkovanie proti koronavírusu

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie