Denník N

Svetový newsfilter: Európu už prestáva baviť, že je rukojemníkom Maďarska

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Orbán naštval Nemecko, Berlín chce veľkú zmenu v EÚ. 2. Ďalší diktátor si plánuje ukradnúť voľby. 3. Bidenova vláda sa pri migrácii zapotí.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Dobrý deň,

nie je žiadnym tajomstvom, že vzťahy medzi Bruselom a Budapešťou nie sú ideálne. Vláda Viktora Orbána kritiku EÚ pravidelne využíva v domácej politike.

V posledných týždňoch sa však viac hovorí o tej zahraničnej, kde Maďarsko dalo najavo, že má blízko k Číne a narušilo európsku jednotu.

O tom, čo s tým chce robiť Nemecko, sa dočítate v Svetovom newsfiltri. Okrem toho píšeme, ako si stredoamerický diktátor chce ukradnúť voľby a ako málo stačí na vypnutie Twitteru v Nigérii.


Európa: Prinesie maďarské veto zmenu v EÚ?

Nemecko by chcelo zmeniť spôsob, akým sa v Európskej únii rozhoduje o zahraničnej politike. Vedie ho k tomu správanie Maďarska, ktoré

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Čína a Taiwan

Európska únia

Joe Biden

Svetový newsfilter

Viktor Orbán

Svet

Teraz najčítanejšie