Denník N

V kauze CT je osem obvinených – raper Ego aj riaditeľka Domčeková

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Polícia po takmer roku v kauze predraženého CT v piešťanskej nemocnici obvinila bývalých členov správnej rady aj šéfku manažmentu.

Prípad predraženého CT, pre ktorý odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška, ministerka Zuzana Zvolenská aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, by sa mohol dostať pred súd. Polícia totiž v kauze obvinila osem ľudí z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Pre TASR to povedala hovorkyňa generálneho prokurátora Andrea Predajňová. Obvinenia mali padnúť 10. septembra, prokuratúra a polícia však nechce zverejniť, kto je obvinený. Podľa informácií Denníka N by mali byť medzi nimi  štyria zo šiestich vtedajších členov správnej rady nemocnice, a teda aj raper Ego – Michal Straka, obvinená by mala byť aj doterajšia riaditeľka nemocnice Mária Domčeková.

„Neviem o tom nič, mne nič doručené nebolo. Neviem nič, iba to, čo mi hovoríte,“ povedala riaditeľka nemocnice Mária Domčeková, ktorá je stále vo funkcii. Vraví, že na polícii raz vypovedala, bolo to však „dávnejšie“.

Z vedenia parlamentu museli odísť Pavol Paška a Renáta Zmajkovičová. Foto – TASR

Zmajkovičová: To bola politická kultúra

Medzi obvinenými nie je Renáta Zmajkovičová, ktorá bola členkou dozornej rady a dnes je stále poslankyňou Smeru a krajskou predsedníčkou strany v Trnave.

„Dnes som sa dočítala v médiách, že padlo 8 obvinení v súvislosti s nedokonaným činom nákupu CT v piešťanskej nemocnici. Samozrejme, obvinená nie som,“ reagovala na svojom facebooku Zmajkovičová. „Od začiatku som uvádzala, že s predmetným obstarávaním a vôbec so žiadnym obstarávaním nebola nijako spojená moja funkcia v dozornej rade. Napriek tomu som úplne na samom začiatku vyvodila politickú zodpovednosť a odstúpila som z vysokej politickej pozície. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie