Denník N

Návšteva v NAKA nakoniec nemusí byť pre Fica dobrá správa

NAKA pri zásahu. Foto - FB Polície SR
NAKA pri zásahu. Foto – FB Polície SR

Od inšpektorov sa očakáva rýchly záver, teraz si nemôžu dovoliť sušiť u seba vyšetrovanie dlhé mesiace a prehlbovať neistotu.

Predstavuje nájazd policajnej inšpekcie na vyšetrovateľov NAKA novú kapitolu v údajnej vojne policajtov alebo ide o krok k rozriešeniu záhady a šancu na vyčistenie vzduchu?

Robertovi Ficovi, Borisovi Kollárovi a SIS sa podarilo vyšetrovanie korupčných káuz v očiach veľkej časti spoločnosti spochybniť do takej miery, že by pomohol nejaký zvrat, po ktorom sa preukáže, čomu sa dá veriť. Razia inšpektorov je natoľko zásadnou udalosťou, že má potenciál stať sa oným bodom zlomu.

Ak by sme naozaj sledovali súperenie rôznych policajných zložiek o moc, bolo by to desivé. Nanešťastie, presne tak to v tejto chvíli vyzerá. Lenže stále sú tu prokuratúra a súdy. Nateraz nám preto nezostáva nič iné, ako skúsiť im dôverovať, že nezlyhajú.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic už aj bije na poplach, že inšpekcia postupuje veľmi netradične a naznačuje, že ide o prejav sebaobrany skorumpovaného systému. Ak má pravdu, má z titulu svojej funkcie dosť možností brániť seba i vyšetrovateľov.

Akokoľvek, cesta k nájdeniu faktov sa po štvrtku môže podstatne urýchliť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie