Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico stupňuje tlak na Mikulca, aby to uhral aspoň na remízu

Minister vnútra Roman Mikulec. Foto N - Tomáš Benedikovič
Minister vnútra Roman Mikulec. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Nikto neverí nikomu. 2. Ďalší divný šéf na čele SIS. 3. Počet nových úmrtí na covid: 0.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Nikto neverí nikomu

Boris Kollár po dlhom váhaní v piatok povedal konečne jasný postoj v kauze odvolávania Romana Mikulca. Je v tom však malý háčik, ktorý môže mať vplyv na ďalšie fungovanie už aj tak ťažko chorej koalície.

Mikulec zostane ministrom. Kollár vyhlásil, že Sme rodina nebude hlasovať s opozíciou za odvolanie Mikulca, ale dvaja poslanci dostanú voľnú ruku. Manželka a brat zadržaného exšéfa SIS môžu hlasovať, ako chcú, čo znamená, že pravdepodobne budú za odvolanie ministra. Mikulec takto má podporu OĽaNO, SaS, Za ľudí i väčšiny klubu Sme rodina a o svoje kreslo po budúcotýždňovom hlasovaní asi nepríde.

Ministri na tenkom ľade. Môže to však byť podobné Pyrrhovo víťazstvo, aké zažila nedávno aj Mária Kolíková, ktorú síce jej koaliční partneri nepotopili, ale veľmi jasne jej naznačili, že by ju najradšej vymenili. Proti jej odvolaniu hlasovalo iba 63 poslancov, čo je pri ústavnej väčšine koalície jednoznačný signál. Kolíková má odvtedy síce istú pozíciu vo vláde, jej vzťahy s najväčšou koaličnou stranou sú však stále mimoriadne problematické. Podobný osud čaká asi aj Mikulca vo vzťahu ku kollárovcom.

Fico v akcii. V piatok prebiehali politické boje v súvislosti s bezpečnostnými zložkami na dvoch frontoch.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Roman Mikulec

Komentáre

Teraz najčítanejšie