Denník N

Týždňový newsfilter: Ficovi sa aktivita vypláca, Smer je na tom najlepšie za posledný rok

Robert Fico. Foto - TASR
Robert Fico. Foto – TASR

1. Stávka na nezáujem o Rómov z Moldavy nevyšla. 2. Mikulec prežije, ale môže ukázať krehkosť koalície. 3. Smer rastie, OĽaNO stále padá.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Roky bezprávia. Neuveriteľný príbeh razie v Moldave  vám priblíži kniha Sama Mareca a Veroniky Prušovej.]

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Stávka na nezáujem nevyšla

V stredu sa na Okresnom súde v Košiciach takmer skončil šialený príbeh, ktorý sa začal už pred ôsmimi rokmi v rómskej osade v Moldave nad Bodvou. Dúfajme, že tak ako za „najlepšieho ministra vnútra“ a jeho premiéra už polícia a ďalšie štátne orgány fungovať nebudú. Nešlo totiž o nič iné ako o ich svojvôľu a spoliehanie sa na to, že osud ľudí z osady nebude nikoho zaujímať. Našťastie pre nich i pre celú krajinu sa zopár takých našlo.

Najdepresívnejšie zistenia. Spoliehať sa na nezáujem však zrejme nebolo racionálne už od začiatku. Nech už by aj v osade šesťdesiati policajti so psami naozaj niečo vypátrali, zanechali po sebe toľko zbitých ľudí a toľko rozbitých vecí, že to už od prvopočiatku vyzeralo najmä ako trestná výprava.

Našťastie sa do veci zamiešali noviny, riaditeľka školy Lýdia Šuchová či ombudsmanka Jana Dubovcová. Tá sa dostala do konfliktu s vtedajším ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, ktorý sa podobne ako v prípade Hedvigy Malinovej-Žákovej spoľahlivo postavil proti poškodeným, z ktorých urobil klamárov. A robí tak dodnes.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Razia v Moldave

Robert Fico

Roman Mikulec

Komentáre

Teraz najčítanejšie