Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Ficovi sa aktivita vypláca, Smer je na tom najlepšie za posledný rok

Robert Fico. Foto - TASR
Robert Fico. Foto – TASR

1. Stávka na nezáujem o Rómov z Moldavy nevyšla. 2. Mikulec prežije, ale môže ukázať krehkosť koalície. 3. Smer rastie, OĽaNO stále padá.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Stávka na nezáujem nevyšla

V stredu sa na Okresnom súde v Košiciach takmer skončil šialený príbeh, ktorý sa začal už pred ôsmimi rokmi v rómskej osade v Moldave nad Bodvou. Dúfajme, že tak ako za „najlepšieho ministra vnútra“ a jeho premiéra už polícia a ďalšie štátne orgány fungovať nebudú. Nešlo totiž o nič iné ako o ich svojvôľu a spoliehanie sa na to, že osud ľudí z osady nebude nikoho zaujímať. Našťastie pre nich i pre celú krajinu sa zopár takých našlo.

Najdepresívnejšie zistenia. Spoliehať sa na nezáujem však zrejme nebolo racionálne už od začiatku. Nech už by aj v osade šesťdesiati policajti so psami naozaj niečo vypátrali, zanechali po sebe toľko zbitých ľudí a toľko rozbitých vecí, že to už od prvopočiatku vyzeralo najmä ako trestná výprava.

Našťastie sa do veci zamiešali noviny, riaditeľka školy Lýdia Šuchová či ombudsmanka Jana Dubovcová. Tá sa dostala do konfliktu s vtedajším ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, ktorý sa podobne ako v prípade Hedvigy Malinovej-Žákovej spoľahlivo postavil proti poškodeným, z ktorých urobil klamárov. A robí tak dodnes.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Razia v Moldave

Robert Fico

Roman Mikulec

Komentáre

Teraz najčítanejšie