Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Najvyšší súd vygumoval Kočnerovu a Zsuzsovej nevinu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Marian Kočner znova prehral. 2. Matovič si odvolávanie Mikulca užil a ukázal, prečo vyhral voľby. 3. Medveď zabíjal. Ako je na tom Slovensko v porovnaní so svetom.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Marian Kočner znova prehral

Senát Najvyššieho súdu dnes rozhodoval o odvolaniach v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Výsledkom dnešného dňa je, že na definitívny verdikt si počkáme ešte dlhé mesiace. Na druhej strane je omnoho pravdepodobnejšie, že budú označení objednávatelia, za ktorých prokuratúra považuje Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Jednoznačne to vyplýva z výhrad (rozhodli v rozpore „s elementárnou logikou“), ktoré najvyšší sudcovia vyslovili kolegom z prvostupňového súdu v Pezinku.

Aký bude ďalší postup. Najvyšší súd obsiahlo vypočítal, v čom všetkom podľa neho kolegovia pochybili, ale nevzal im prípad, ako navrhoval prokurátor. Rovnaký senát, ktorý Kočnera oslobodil, teraz bude musieť proces pripraviť a uskutočniť nanovo, aby napravil vytknuté chyby. Samotná príprava potrvá mesiace, opakované pojednávania takisto zaberú čas. Minimálne do konca júla sa bude čakať len na písomné vyhotovenie dnešného rozsudku.

Po novom verdikte sa navyše podľa výsledku odvolá jedna alebo druhá strana a prípad znova skončí na Najvyššom súde. Je preto v podstate vylúčené, že sa to stihne ešte tento rok.

Keďže Kočner aj Zsuzsová sú vo väzení pre iné skutky, na slobodu sa dovtedy určite nedostanú.

Čo Kočnerovi veľmi pokazilo deň. Hlavný objednávateľ, za ktorého ho označuje prokuratúra, prišiel na súd už tradične v sprievode ozbrojených kukláčov a vo väzenskom oblečení. Zsuzsová sa pojednávania nezúčastnila. Nevypočula si tak osobne argumentáciu predsedu senátu Petra Paludu, ktorá bola veľmi kritická k prvostupňovému súdu a zároveň zničujúca pre jej a Kočnerovu nádej, že budú aspoň pri tejto vražde oslobodení.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Marian Kočner

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Roman Mikulec

Vražda Jána Kuciaka

Komentáre

Teraz najčítanejšie