Denník N

EURO, 5. deň: Budapešť vs. Mníchov. Pri pohľade na tribúny a na trávnik bol rozdiel zjavný

Maďarskí fanúšikovia. Foto - TASR/AP
Maďarskí fanúšikovia. Foto – TASR/AP

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

včera sme nahliadli do dvoch odlišných futbalových aj mentálnych svetov. Kým maďarský premiér Viktor Orbán zabezpečil, aby v Budapešti mohlo byť na futbale vypredané, v nemeckom Mníchove pustili na tribúny len 13-tisíc divákov.

Rozdiel to bol aj na trávniku – v Budapešti sme videli odolávanie úpornej maďarskej obrany a dlhé trápenie portugalskej ofenzívy. Portugalsko napokon vyhralo 3:0 nad Maďarskom.

V Mníchove síce padol len jeden gól pri víťazstve Francúzska nad Nemeckom, ale individuálneho majstrovstva sme videli násobne viac ako v budapeštianskom zápase.

A na trávnik sa v Allianz Arene nedostali len hviezdy z Ligy majstrov, ale aj nečakaný hosť – aktivista, ktorý naň dopadol zo vzduchu.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni. Vypočuť si ho môžete aj ako podcast a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Ak ste počas prvých dní šampionátu hundrali, že odkedy je na Eure 24 tímov, nemá to úroveň, v utorok ste si prišli na svoje.

Jednak sa stretli dva tímy – Nemecko a Francúzsko –, ktoré by nechýbali ani na 16-člennom turnaji, a zároveň potvrdili očakávania výborného futbalu.

Bolo to, akoby sme cestovali v čase mesiac späť, keď vrcholila Liga majstrov. Už to zrazu nebol zápas, v ktorom skóruje druholigový hráč alebo s Cristianom Ronaldom zvádza súboje hráč Dunajskej Stredy.

Francúzi vstúpili do turnaja s povesťou dieselového tímu, ktorý sa rozbieha pomaly, no vydrží najdlhšie. V utorok sa o diesli dalo hovoriť len v súvislosti s parašutistom, ktorý pristál na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalové Euro

Zápasy Slovenska na ME vo futbale:

  • pondelok 14. jún: vs. Poľsko 2:1;
  • piatok 18. jún: vs. Švédsko 0:1;
  • streda 23. jún: vs. Španielsko 0:5.

Podcast Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Súhrn futbalového Eura

Súhrn toho najdôleležitejšieho z hracieho dňa futbalového Eura.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie