Denník N

Košický newsfilter: Notár tvrdí, že milióny zaplatil únoscom, zastavili mu činnosť

Dobrý deň,

čítate výber desiatich najdôležitejších správ týždňa z Košíc a okolia. Košický newsfilter posielame e-mailom a publikujeme ho aj na webe Denníka N.

Tipy na správy, kritiku či facebookový status týždňa nám posielajte na dusan.karolyi@dennikn.sk.


1. Údajne unesenému notárovi pozastavili činnosť, komora má podozrenie zo sprenevery

Prípad košického notára, ktorý tvrdí, že zaplatil únoscom milióny eur, posudzujú policajti aj notárska komora. Tá už notárovi Vojtechovi Kavečanskému pozastavila činnosť a podala na generálnu prokuratúru oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo sprenevery.

„U notára Kavečanského mala moja rodina v úschove niekoľko desiatok tisíc eur. A teraz sa k nim neviem dostať. Mne je jedno, či bol Kavečanský skutočne obeťou únosu alebo ho len finguje a je gambler a peniaze prehral. Počula som, že je na neho zo strany takých ako ja podaných niekoľko trestných oznámení. Ja som ešte nepodala, ale zvažujem to. Asi by sme sa mali viacerí spojiť a dať nejakú spoločnú žalobu,“ povedala denníku Korzár istá Košičanka.

Notárov neuveriteľný príbeh. Polícia začiatkom mája po Kavečanskom vyhlásila pátranie, keď sa niekoľko dní nikomu neozval. Krátko nato prišiel na políciu s verziou, že ho uniesli a únoscom v Rakúsku na odpočívadle vyplatil 4 milióny eur, ktoré predtým musel vybrať z trezoru na svojom notárskom úrade.

Ani potom však zamestnanci úradu nevedeli,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Košice

Košický newsfilter

Dušan Karolyi každý štvrtok zhŕňa dianie v Košiciach.

Slovensko

Teraz najčítanejšie