Denník N

EURO, 9. deň: Maďari na plnom štadióne remizovali s Francúzmi, UEFA hovorí o presunutí finále do Budapešti

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

ak ste sa v piatok pri sledovaní futbalového Eura nudili, včerajšok vás jednoducho musel baviť.

Španielsko aj Poľsko vstupovali do zápasu s vedomím, že potrebujú tri body, a bola to dráma do posledných minút.

Maďari nastúpili proti ďalšiemu veľkému favoritovi Francúzsku a postarali sa o jedno z najväčších prekvapení na turnaji.

Súboj Nemcov s Portugalcami priniesol nasadenie a prvotriednu kvalitu.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni. Vypočuť si ho môžete aj ako podcast a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Viktor Orbán naďalej využíva šport ako nástroj na budovanie prestíže, ale vyplatilo sa. V sobotu sledovala futbalovú senzáciu v skupine F s Francúzmi opäť vypredaná Puskásova aréna.

Aj zápas Maďarska a majstrov Európy z Portugalska sledovalo približne 65-tisíc fanúšikov. Podľa maďarského denníka Nemzeti Sport išlo o najvyššiu návštevu zápasu v Maďarsku od priateľského zápasu s Brazíliou v roku 1986.

Pritom plný štadión v Budapešti predstavuje riziko pre celý región, povedal matematik Richard Kollár pre Denník N. Problém podľa neho nie je len štadión, ale aj krčmy a iné miesta, kde sa fanúšikovia schádzajú. Rozhodnutie maďarskej vlády označil za neprimerané riziko.

Viac o tom, ako maďarský premiér zaviedol kontroverzný systém financovania športu a ako 600 miliónov zhltla prestavba Puskásovej arény, píše kolega Edward Szekeres.

UEFA však až také riziko asi nevidí, keďže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalové Euro

Iné podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Súhrn MS vo futbale

Súhrn toho najdôleležitejšieho z hracieho dňa futbalových MS.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie