Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Za tretiu vlnu poďakujme spomalenej vláde, Matovičovi, Ficovi a Pellegrinimu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Opäť nepripravení. 2. Variant delta má viacero otázok na vládu. 3. Stratený prípad Matovič.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Opäť nepripravení

Ešte začiatkom týždňa premiér Eduard Heger aj expremiér Igor Matovič vo svojich mediálnych vystúpeniach pôsobili, akoby žili v inej krajine. V rozhovoroch sa nechali počuť, že sme druhú vlnu pandémie zvládli, je to za nami, prípadne že očkujeme primeraným tempom.

Potom prišli správy z Británie, Portugalska a takisto z Ruska o rastúcej tretej vlne, ktorú spôsobuje indická mutácia covidu delta, a ich tón sa síce začal meniť, ale inak sa neudialo nič.

Vlani vláda dostala leto, aby sa pripravila na druhú vlnu covidu, na ktorej príchod sme vtedy upozorňovali už na konci júna. Nepomohlo. Nový mutant teraz mení situáciu, toľko času ako minulý rok nemáme.

Dostali sme sa do stavu, že aj keby vláda v najbližších dňoch rozhodla, že bude rozdávať peniaze za očkovanie, tretej vlne a jej škodám sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nevyhneme.

Čakanie. Štát začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Očkovanie proti koronavírusu

  Peter Pellegrini

  Robert Fico

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie