Denník N

Týždňový newsfilter: Za tretiu vlnu poďakujme spomalenej vláde, Matovičovi, Ficovi a Pellegrinimu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Opäť nepripravení. 2. Variant delta má viacero otázok na vládu. 3. Stratený prípad Matovič.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Opäť nepripravení

Ešte začiatkom týždňa premiér Eduard Heger aj expremiér Igor Matovič vo svojich mediálnych vystúpeniach pôsobili, akoby žili v inej krajine. V rozhovoroch sa nechali počuť, že sme druhú vlnu pandémie zvládli, je to za nami, prípadne že očkujeme primeraným tempom.

Potom prišli správy z Británie, Portugalska a takisto z Ruska o rastúcej tretej vlne, ktorú spôsobuje indická mutácia covidu delta, a ich tón sa síce začal meniť, ale inak sa neudialo nič.

Vlani vláda dostala leto, aby sa pripravila na druhú vlnu covidu, na ktorej príchod sme vtedy upozorňovali už na konci júna. Nepomohlo. Nový mutant teraz mení situáciu, toľko času ako minulý rok nemáme.

Dostali sme sa do stavu, že aj keby vláda v najbližších dňoch rozhodla, že bude rozdávať peniaze za očkovanie, tretej vlne a jej škodám sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nevyhneme.

Čakanie. Štát začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Peter Pellegrini

  Robert Fico

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie