Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Za tretiu vlnu poďakujme spomalenej vláde, Matovičovi, Ficovi a Pellegrinimu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Opäť nepripravení. 2. Variant delta má viacero otázok na vládu. 3. Stratený prípad Matovič.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

[Pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Opäť nepripravení

Ešte začiatkom týždňa premiér Eduard Heger aj expremiér Igor Matovič vo svojich mediálnych vystúpeniach pôsobili, akoby žili v inej krajine. V rozhovoroch sa nechali počuť, že sme druhú vlnu pandémie zvládli, je to za nami, prípadne že očkujeme primeraným tempom.

Potom prišli správy z Británie, Portugalska a takisto z Ruska o rastúcej tretej vlne, ktorú spôsobuje indická mutácia covidu delta, a ich tón sa síce začal meniť, ale inak sa neudialo nič.

Vlani vláda dostala leto, aby sa pripravila na druhú vlnu covidu, na ktorej príchod sme vtedy upozorňovali už na konci júna. Nepomohlo. Nový mutant teraz mení situáciu, toľko času ako minulý rok nemáme.

Dostali sme sa do stavu, že aj keby vláda v najbližších dňoch rozhodla, že bude rozdávať peniaze za očkovanie, tretej vlne a jej škodám sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nevyhneme.

Čakanie. Štát začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie