Denník N

Newsfilter: Každý hovorí, že jediným riešením je očkovanie, ale vláda váha a prezidentka mlčí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Krízový štáb niečo chystá 2. Prečo prezidentka nehovorí o očkovaní 3. Kto sa bojí tretej vlny

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Krízový štáb niečo chystá

Už piatkové zasadnutie krízového štábu vlády dalo signál, že štát sa chystá obmedziť cestovanie, aby zmenšil hrozby plynúce z delta variantu koronavírusu. V pondelok zasadol krízový štáb opäť, presné podmienky cestovania však stále neoznámil.

Urobili však už dosť na to, aby bolo viac-menej všetkým jasné, že ani toto leto to nebude s dovolenkou pri mori také ľahké ako v starých časoch.

Očkovanie alebo PCR test. Posolstvo pondelkového štábu zhrnul minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský do upozornenia, že v krátkom čase bude návrat na Slovensko zo zahraničia podmienený buď očkovaním alebo registráciou v aplikácii eHranica s povinným PCR testom. Splnenie týchto podmienok bude dôsledne kontrolovať polícia na štátnych hraniciach.

Viac detailov zatiaľ neprezradili, nevie sa teda, odkedy začnú nové nariadenia platiť, aké intenzívne budú policajné kontroly na hraniciach, ani presné spôsoby registrovania či overovania údajov.

Pomalé hranice. Niektoré z týchto neznámych sa však dajú aspoň tušiť. Napríklad odpoveď ministra zdravotníctva, že aplikácia na online karanténu sa bude vyvíjať ešte niekoľko týždňov, napovedá, že dodržiavanie karantény bude celé leto viac-menej na ľubovôli cestovateľov.

Alebo sa dá čakať, že v istej chvíli sa začnú na hraniciach

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie