Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Každý hovorí, že jediným riešením je očkovanie, ale vláda váha a prezidentka mlčí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Krízový štáb niečo chystá 2. Prečo prezidentka nehovorí o očkovaní 3. Kto sa bojí tretej vlny

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Krízový štáb niečo chystá

Už piatkové zasadnutie krízového štábu vlády dalo signál, že štát sa chystá obmedziť cestovanie, aby zmenšil hrozby plynúce z delta variantu koronavírusu. V pondelok zasadol krízový štáb opäť, presné podmienky cestovania však stále neoznámil.

Urobili však už dosť na to, aby bolo viac-menej všetkým jasné, že ani toto leto to nebude s dovolenkou pri mori také ľahké ako v starých časoch.

Očkovanie alebo PCR test. Posolstvo pondelkového štábu zhrnul minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský do upozornenia, že v krátkom čase bude návrat na Slovensko zo zahraničia podmienený buď očkovaním alebo registráciou v aplikácii eHranica s povinným PCR testom. Splnenie týchto podmienok bude dôsledne kontrolovať polícia na štátnych hraniciach.

Viac detailov zatiaľ neprezradili, nevie sa teda, odkedy začnú nové nariadenia platiť, aké intenzívne budú policajné kontroly na hraniciach, ani presné spôsoby registrovania či overovania údajov.

Pomalé hranice. Niektoré z týchto neznámych sa však dajú aspoň tušiť. Napríklad odpoveď ministra zdravotníctva, že aplikácia na online karanténu sa bude vyvíjať ešte niekoľko týždňov, napovedá, že dodržiavanie karantény bude celé leto viac-menej na ľubovôli cestovateľov.

Alebo sa dá čakať, že v istej chvíli sa začnú na hraniciach

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie