Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Úspech a trest ministra Matoviča

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Nespravodlivý Brusel, ublížené Slovensko, pohoršený minister. 2. Čakáreň po varovaniach pred obmedzeniami pre neočkovaných poskočila. 3. Dve správy o naťahovačkách medzi moderným Slovenskom a minulým storočím

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Nespravodlivý Brusel, ublížené Slovensko, pohoršený minister

V pondelok bola na Slovensku predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Prišla vládu pochváliť za plán obnovy, ktorý stihla ako jedna z mála odovzdať v stanovenom termíne a podľa Komisie je navyše kvalitný.

Vďaka tomu budeme mať do roku 2026 k dispozícii teoreticky až 6,3 miliardy eur navyše. Polopatisticky – dostaneme obrovský balík peňazí, o akom by sa nám ani nesnívalo, keby komusi v Bruseli minulý rok nenapadlo, že treba extra peniazmi pomôcť členským štátom ťažko postihnutým covidom.

Príprava nášho plánu, ktorý vznikal za zatvorenými dverami, mala ďaleko k dokonalosti a legitímne sa dá debatovať aj o tom, či peniaze chceme minúť správne. No napriek tomu je pri pohľade zľava aj sprava potešujúce, že ich získame.

Matovič vidí trest. Za Leyenovou sa však ešte ani poriadne nezavreli dvere na lietadle, keď minister financií Igor Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Plán obnovy EÚ

Komentáre

Teraz najčítanejšie