Denník N

Newsfilter: Delta je na Slovensku, prezidentka vyzýva ľudí na očkovanie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo hovorí prezidentka. 2. Koalícia siahla na dôchodky príslušníkom ŠTB. 3. Vláda si zaslúži uznanie za ospravedlnenie obetiam razie v Moldave.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čo hovorí prezidentka

V deň, keď na Slovensku potvrdili nový delta variant koronavírusu, sa po niekoľkých mesiacoch ticha k vývoju pandémie vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Pozorný čitateľ Newsfiltra si iste všimol, že tak urobila dva dni po tom, čo o jej mlčaní napísal kolega Juraj Javorský v pondelok.

Z jej prejavu si možno vziať tri základné posolstvá. Poprosila ľudí, ktorí váhajú a čakajú s očkovaním, aby nečakali na príchod tretej vlny. Akcentovala dobrovoľnosť očkovania. A ohradila sa voči slovám opozície.

1. Váhaví a čakajúci. Prezidentka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie