Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Aj Matovičovi hrozí potupa v parlamente

Mária Kolíková a Igor Matovič na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa hlasovalo o jej zotrvaní vo funkcii. Foto N - Vladimír Šimíček
Mária Kolíková a Igor Matovič na parlamentnej schôdzi, na ktorej sa hlasovalo o jej zotrvaní vo funkcii. Foto N – Vladimír Šimíček

Aktualizované 29. 6. o 21:38: 1. Minister financií sa ocitne v koži Kolíkovej a Mikulca. 2. Heger napomenul Orbána len medzi riadkami. 3. Pellegriniho Hlas počuť presne rok.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

[Pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Minister financií sa ocitne v koži Kolíkovej a Mikulca

V utorok bola na programe mimoriadna schôdza parlamentu za odvolanie Igora Matoviča z funkcie ministra financií. Inicioval ju Hlas. Výkop mal byť o piatej popoludní, ale odsunul sa na štvrť na osem večer. Záverečný hvizd je v nedohľadne. (Schôdzu nakoniec po sérii odkladov presunuli na stredu 12.00 hod.)

Peter Pellegrini potrebuje vykázať aktivitu, Robert Fico sa nebude chcieť nechať zahanbiť a to isté platí o extrémistoch. Voči Matovičovi sa jednoducho nazbieralo toľko negatívnych emócií, že ich budú chcieť mnohí vyventilovať. Rozprava má preto potenciál, aby bola naozaj dlhá a búrlivá, k čomu rád prispeje aj sám odvolávaný.

Napriek tomu sa už teraz dá povedať, že je len mizivá šanca, aby po premiérskom kresle predseda OĽaNO prišiel aj o ministerské.

Veľmi pravdepodobne ho však čaká potupný výsledok, aký pred ním zažili Mária Kolíková a Roman Mikulec. Ani za jedného z nich pri hlasovaní o nedôvere nehlasovala ani polovica parlamentu, čo znamená, že nemajú dôveru celej koalície. Lenže Matovič má namierené k tomu, aby dopadol ešte horšie. Nasvedčuje tomu dianie ešte pred začatím schôdze.

Nervozita v koalícii z postoja SaS

Ešte nedávno bývalo odvolávanie kohokoľvek nudná záležitosť. Opozícia sa vyrečnila a koalícia podržala svojho zástupcu bez ohľadu na vážnosť argumentov na jeho politický koniec. Ako zistili už spomínaní Kolíková a Mikulec, prestalo to platiť. Matovič teraz zistí, ako veľmi.

V priebehu dňa sa totiž začali medzi časťou koaličných poslancov šíriť obavy, že by SaS mohla

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hlas

Igor Matovič

Interrupcie

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie