Denník N

Pozvať či nepozvať? Nevesty trápi dilema, či trpieť na svadbe aj nezaočkovaných hostí

Ilustračné foto – Unsplash/Tony Eight Media
Ilustračné foto – Unsplash/Tony Eight Media

Píše Ashley Fettersová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post

Už pozvánka s témou „Láska v čase covidu“ to naznačila jasne: na ich októbrovú svadbu sa dostanú iba zaočkovaní. Veď napokon, ženíchov otec, ktorý je síce zaočkovaný, no nemá žiadnu imunitu, musí byť na svadbe svojho syna v bezpečí a bez rizika.

Napriek tomu Michelle a jej snúbenec vedeli, čo pravdepodobne nastane po otvorení obálok. Niektorí, podobne ako ich družičky a družbovia – ktorí sa všetci 22 dali zaočkovať čo najskôr –, potvrdili pozvánku bez dlhšieho uvažovania.

Ďalší, naopak, tvrdili, že sa „zaočkovať nedajú a že zúria, že to vôbec od nich vyžadujeme, a dajú nám riadne najavo, že sa hnevajú,“ hovorí 34-ročná Michelle z arizonského Phoenixu.

Pár však neočakával tretí scenár – že sa na svadbe predsa len objaví niekto nezaočkovaný. Vzápätí sa dozvedeli prekvapivú klebetu: Michellin otec a jej nevlastná mama sa o očkovaní chystali klamať.

Bizarné dohadovanie s hosťami

„Takto sme sa ocitli v pasci,“ vysvetľuje. Michelle si je so svojím otcom blízka, zároveň jej svadbu pomáhal zaplatiť. Nedokázala si predstaviť, že by sa jej nezúčastnil.

Na druhej strane však nehodlá kvôli nemu robiť výnimku v pravidlách, najmä ak by jeho prítomnosť mohla ohroziť otca jej ženícha.

„Keď moja budúca svokra videla pozvánky, poslala mi správu a

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Vzťahy

    Rodina a vzťahy, Zdravie

    Teraz najčítanejšie