Denník N

Vedec SAV Lakota bojuje proti mRNA vakcínam, smeje sa kolegom a cituje Harabina. Znevažuje vedecký pokrok, reaguje virologička Pastoreková

Lekár a pracovník Biomedicínskeho centra SAV Ján Lakota (vpravo) si porozumel aj s exposlankyňou Martinou Šimkovičovou v televízii Slovan.
Lekár a pracovník Biomedicínskeho centra SAV Ján Lakota (vpravo) si porozumel aj s exposlankyňou Martinou Šimkovičovou v televízii Slovan.

V mladosti ho považovali za vedecký talent, o jeho postupoch pri liečbe rakoviny vychádzali pochvalné články. Jána Lakotu dnes vyhľadávajú dezinformačné médiá, ktoré sa ním zaštiťujú pri antivakcinačnej kampani.

Slovenská akadémia vied (SAV) sa navonok jasne stavia za očkovanie proti covidu. Podľa oficiálnych vyhlásení považuje vakcináciu „za najúčinnejší a najmenej rizikový spôsob prevencie infekčných ochorení“.

Na sociálnych sieťach však zaznamenávajú väčšie úspechy vyjadrenia pracovníka Biomedicínskeho centra a Centra experimentálnej medicíny SAV Jána Lakotu, ktorý má na očkovanie proti covidu iný názor.

Vakcíny na báze mRNA, teda vakcíny od výrobcov Pfizer-BioNTech a Moderna, označuje Lakota za „rýchlokvasené“, pretože ich vyvíjali a testovali iba niekoľko mesiacov. „Život človeka je príliš vzácny na to, aby sa vyplytval na bohapustý experiment,“ hovorí.

Médiá podľa neho zbytočne strašia covidom, rúška označuje za

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie