Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nominanti Smeru vypovedajú o tom, ako Fico používal políciu proti Kiskovi

Predseda Smeru Robert Fico. Foto N - Tomáš Benedikovič
Predseda Smeru Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Tri výpovede o tom, ako Fico zneužíval políciu. 2. Radikálne, ale správne riešenie, ktoré časť koalície zablokovala. 3. Menej radikálne a neisté riešenie, ktoré koalícia schválila.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

Vážení čitatelia, Newsfilter bude počas letných prázdnin rovnako ako minulý rok vychádzať iba v pracovných dňoch a od budúceho týždňa aj s menším počtom správ. Od septembra pokračujeme v plnom rozsahu.

1. Tri výpovede o tom, ako Fico zneužíval políciu

Od minulej jari sa už veľa narozprávalo o tom, že proces očisty sa raz dostane aj k najvyšším politickým špičkám. Tri nové výpovede ukazujú, že táto veľká chvíľa môže byť celkom blízko.

Horšie, ako sme tušili. Aktuality napísali v piatok o troch výpovediach, ktoré zakladajú veľmi vážne podozrenie voči Robertovi Ficovi. Týkajú sa káuz, o ktorých sme aj doteraz tušili, ale vo svetle nových informácií je to celé ešte hroznejšie.

O čom spieva Imrecze? Bývalý prezident finančnej správy František Imrecze po svojom obvinení začal spevácku kariéru. Polícii prezradil zaujímavé detaily o tajnej schôdzke, ktorú organizoval Robert Kaliňák a na ktorej podľa neho na žiadosť vtedajšieho premiéra Roberta Fica preberali daňové problémy Andreja Kisku. Bola vraj prítomná pekná partia: Makó, Bödör, Gašpar (dnes všetci obvinení a poslední dvaja aj väzobne stíhaní) a na chvíľu sa pridal aj vtedajší minister financií Peter Kažimír, ktorý však svoju účasť popiera.

Ficova tlačovka a anonymné maily. O Kiskovej daňovej kauze hovoril Robert Fico verejne už po svojom odstúpení, ale neprezradil, odkiaľ má detailné informácie. Už predtým však novinári dostali podrobné údaje z mailu, ktorý poslal istý Yegor Trutnov. Podľa Imreczeho bol za Trutnovom Norbert Bödör, ktorý sa mu týmto svojím výsledkom aj pochválil.

Plán na Kiskovu politickú popravu. Tajnú schôdzku vo Ficovej zasadačke potvrdil aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie