Denník N

EURO, semifinále: Wenger penaltu nechápal. VAR sklamal rozhodcu, nie Dánov, hovoril

Pád Raheema Sterlinga, ktorý rozhodol zápas. Foto - TASR/AP
Pád Raheema Sterlinga, ktorý rozhodol zápas. Foto – TASR/AP

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

anglickí fanúšikovia si môžu až do konca Eura spievať, že futbal sa vracia domov, pretože ich futbalisti sa po 55 rokoch dostali do finále veľkého turnaja.

Semifinále s Dánskom vyhrali 2:1 po predĺžení. Zápas rozhodla penalta, na ktorej nesprávnom nariadení sa zhodli aj tréneri, ktorí sa inokedy nezhodli skoro na ničom.

Zaujímavým momentom zápasu bolo striedanie miláčika anglických fanúšikov Jacka Grealisha, ktorý predtým sám naskočil do hry ako striedajúci hráč.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni. Vypočuť si ho môžete aj ako podcast a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Väčšiu časť druhého polčasu sa len bránili a spoliehali sa na skvelého brankára Kaspera Schmeichela. Dánski futbalisti doviedli s vypätím síl semifinále s Anglickom do predĺženia, v ktorom sa tlak súpera ešte stupňoval.

Dáni už nemali na výber a snažili sa remízový stav 1:1 udržať až do penaltového rozstrelu. Možno by sa im to aj podarilo, nebyť momentu, o ktorom sa po skončení zápasu hovorilo ešte dlho.

Prebiehala 103. minúta, keď sa na ihrisku objavila druhá lopta, no rozhodcovia nechali Raheema Sterlinga pokračovať v krídelnej akcii.

Sterling sa predral do šestnástky, kde po zdanlivo nevinnom súboji spadol, na čo hlavný rozhodca Danny Makkelie nariadil pokutový kop, ktorý potvrdil aj systém VAR.

Schmeichel strelu Harryho Kana chytil napriek tomu, že niekto z hľadiska sa ho snažil oslepiť laserom. Loptu však vyrazil späť ku Kanovi, ktorý ju poslal do siete a rozhodol o anglickom víťazstve 2:1.

Raheem Sterling svoj pád obhajoval tým, že ho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalové Euro

Zápasy Slovenska na ME vo futbale:

  • pondelok 14. jún: vs. Poľsko 2:1;
  • piatok 18. jún: vs. Švédsko 0:1;
  • streda 23. jún: vs. Španielsko 0:5.

Podcast Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Súhrn futbalového Eura

Súhrn toho najdôleležitejšieho z hracieho dňa futbalového Eura.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie