Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Ruskí hekeri robia z Bidena slabocha

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Kyberútoky pokračujú, Biden musí konať. 2. Babiš zastavil pád a môže znovu vyhrať. 3. Prezidenta Haiti zastrelili vo vlastnom dome.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

nie je to tak dávno, čo sa Biden a Putin v Ženeve rozprávali o červených čiarach. Biden bol rázny, no po tomto týždni sa zdá, že jeho slová veľkú zmenu nepriniesli.

Vo Svetovom newsfiltri píšeme aj o Babišovom návrate na vrchol predvolebných prieskumov a o atentáte na haitského prezidenta.


Severná Amerika: Hekeri robia problémy Bidenovi

Po novej sérii kyberútokov, ktoré sa pripisujú hekerom z Ruska, čelí Joe Biden tlaku, aby situáciu riešil. V ohrození sú firmy, jednotlivci, kritická infraštruktúra aj jeho kredibilita.

O čo ide: Samit Bidena s Putinom na brehu Ženevského jazera evidentne Kremeľ nepresvedčil, aby so zlomyseľnými kyberútokmi prestal alebo sa aspoň netváril, že neprichádzajú z Ruska.

Najskôr minulý piatok hekeri spájaní so skupinou REvil, ktorá útočí všade, len nie na ruské ciele, rozbehli sofistikovaný ransomvérový útok.

Hekli americký softvér, ktorý sa používa na vzdialené riadenie počítačových systémov, a potom napadli siete vo viacerých krajinách sveta. Napríklad stovky obchodov Coop vo Švédsku, ktorým prestali fungovať pokladnice, a tak museli zavrieť prevádzky.

Oveľa zaujímavejší bol však druhý útok. V tomto prípade bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Babiš

Hekeri a kyberbezpečnosť

Joe Biden

LGBTI

Podcasty Denníka N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

Svet

Teraz najčítanejšie