Denník N

Svetový newsfilter: Dva príklady zo zahraničia ukazujú, čo dokáže delta za pár dní

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Dva európske štáty ukazujú, že covid neodchádza. 2. Do Austrálie sa vrátili lockdowny. 3. Prišiel zlomový moment pre Kubu?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

preteky medzi vakcínou a koronavírusom sú v plnom prúde a podľa kriviek v štátoch po celom svete sa zdá, že delta variant má momentálne navrch.

Počet obetí zatiaľ, našťastie, vďaka vakcíne nie je taký vysoký ako v predchádzajúcich vlnách. V štátoch, ktoré zaznamenali mimoriadne rýchly nárast prípadov, dúfajú, že to tak aj ostane. O dvoch z nich a o tom, ako je to možné, píšeme v Svetovom newsfiltri.


Európa: Na párty zatiaľ treba byť opatrný

Po príklad, ako rýchlo sa šíri delta variant v podstate v otvorenej spoločnosti, sa už netreba pozerať iba do Británie. V Európe sú dve krajiny, ktoré sa v počte prípadov za pár dní dostali medzi aktuálne najhoršie štáty na svete.

Nádherné leto nebude: Holandský premiér Mark Rutte v júni hovoril, že krajinu čaká nádherné leto. Koncom mesiaca uvoľnil v podstate všetky opatrenia.

Ľudia mohli chodiť masovo aj do klubov či na diskotéky. Chrániť ich mal covid pas: dnu púšťali iba zaočkovaných ľudí, tých, ktorí prekonali chorobu, alebo osoby s negatívnym testom.

Táto hrádza však škaredo zlyhala. Hneď prvý deň po zrušení opatrení sa na diskotéke v meste Enschede

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Svetový newsfilter

    Svet

    Teraz najčítanejšie