Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ficova radosť bola predčasná, nezaočkovaní sa karanténe nevyhnú

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Smeráci oslavovali zbytočne, prispeli k sprísneniu režimu na hraniciach. 2. Súd nepoľutoval Kováčika.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Vedci dokázali, že Gemerka zvyšuje obsah magnézia v bunkách ľudského tela, vďaka čomu sme odolnejšími voči stresu

 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Smeráci oslavovali zbytočne, prispeli k sprísneniu režimu na hraniciach

Vážení priatelia, veľmi sa tešíme, chválil sa v stredu na Facebooku Robert Fico. Ústavný súd totiž na základe podania Smeru pozastavil účinnosť vyhlášky, podľa ktorej nezaočkovaní ľudia musia ísť po návrate na Slovensko do 14-dňovej karantény. Vo štvrtok sme sa dozvedeli, že v podstate vďaka podaniu Smeru bude hraničný režim ešte prísnejší. Treba hneď dodať, že je to v poriadku, aj keď si to Fico predstavoval trošku inak.

Vláda konala konečne rýchlo. V stredu ešte mnohí kritizovali vládu, lebo nebola schopná pripraviť vyhlášku, ktorá by bola v súlade s ústavou, a z pravidiel sa stal zase neprehľadný chaos. Táto kritika nebola úplne neopodstatnená, ale dnes musíme vládu opatrne pochváliť za to, že na rozhodnutie Ústavného súdu reagovala promptne. Pôvodný zámer sa zachová, dokonca sa ešte spresní a nebude sa z toho tešiť ani delta variant, ani Robert Fico.

Populisti a zdravý rozum. Minister zdravotníctva vyhlásil, že sa nevrátime ku komplikovanému cestovateľskému semaforu, ktorý zaraďoval krajiny sveta do troch kategórií. Pripravia radšej novú vyhlášku, ktorá bude dbať na pripomienky Ústavného súdu a zachová rozdelenie ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných.

Darmo hovorí Boris Kollár, že takéto rozdeľovanie ľudí nikdy nedovolí, v praxi sa to už deje a je to nevyhnutnosť. Populisti, samozrejme, chcú „pochopiť“ tých, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, a vedie to k tomu, že hrajú podľa ich pravidiel. Tentokrát to však vyzerá na víťazstvo zdravého rozumu.

Bude prechodné obdobie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie