Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Slabí existujú a naši sa s nimi trápili. Prichádza šanca ukázať, že futbal hrať vedia

Trnava sa vytrápila s FC Mosta. Foto - TASR/Lukáš Grinaj
Trnava sa vytrápila s FC Mosta. Foto – TASR/Lukáš Grinaj

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom:

  • že už tento týždeň sa začína olympiáda;
  • ako naše futbalové kluby neoslnili;
  • aké sú tri postrehy z Tour;
  • ako mladí Nemci zareagovali na rasizmus či
  • ako sa prerozdelili štátne milióny na športovú infraštruktúru.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Peter Kováč, druhého Štefan Bugan, tretieho a štvrtého Tomáš Čorej a piateho Michal Červený.


1. Začína sa olympiáda

V piatok sa skončí päťročné čakanie na letné olympijské hry. Keďže sa konajú v Tokiu, pre nás Stredoeurópanov budú prebiehať so sedemhodinovým časovým posunom. Čo to v praxi znamená?

Každodenný ranný program hier sa začne o druhej v noci, najatraktívnejšie disciplíny, ktoré budú súčasťou večerného programu, uvidíme okolo obeda.

Platí to aj o otváracom ceremoniáli, ktorý sa začne v piatok o 13.00 nášho času.

Športový program hier sa však začne už pred slávnostným otvorením. Už vo štvrtok sa rozbehne mužský futbalový turnaj, o 13.30 si napríklad budete môcť pozrieť zápas Brazília – Nemecko.

V piatok o druhej v noci čaká lukostrelkyňu Denisu Baránkovú kolo pre nasadzovanie, okrem toho sa začne aj program veslárov, zatiaľ bez slovenskej účasti.

Hry sa naplno rozbehnú v sobotu. Keď sa ráno zobudíte, cyklisti Juraj Sagan a Lukáš Kubiš už budú na olympijskej trati, vyštartujú o štvrtej ráno, víťaza spoznáme približne o 10.15 nášho času.

Už o 8.30 čaká mužov finále vzduchovej pištole, v prípade postupu aj s naším Jurajom Tužinským.

Mimo finálových disciplín sa Slováci predstavia napríklad v stolnom tenise – pre Barboru Balážovú a Wang Janga sa od druhej v noci začne kvalifikácia dvojhier, v rovnakom čase sa začne aj kvalifikácia pre bedmintonistku Martinu Repiskú.

O štvrtej sa začína tenisový turnaj, do hry tak môže zasiahnuť Norbert Gombos aj deblisti Filip Polášek s Lukášom Kleinom. O 4.30 odštartujú osemfinálové zápasy v mixe stolných tenistov, kde Slovensko zastupuje dvojica Barbora Balážová a Ľubomír Pištej. V prípade tenisu, bedmintonu či stolného tenisu až žreb určí konkrétne časy, v ktorých budú hrať slovenskí zástupcovia.

O 12.00 štartuje v rozplavbách na 400 metrov polohové preteky plavec Richard Nagy.

Vrcholom sobotného programu môže byť napríklad mužský hádzanársky duel medzi Nemeckom a Španielskom, začína sa o 9.30.

V nedeľných finálových disciplínach majú šancu predstaviť sa dvaja Slováci. Plavec Richard Nagy v prípade postupu v polohových pretekoch na 400 metrov a strelec Patrik Jány v prípade kvalifikovania sa do finále vzduchovej pušky.

Medaily budú rozdávať aj v cyklistike žien, taekwonde, džude, vo vzpieraní, v šerme či v lukostreľbe.

V nedeľu o druhej v noci štartuje kvalifikácia skeetu aj so strelkyňou Dankou Bartekovou, o 2.30 sa rozbehne kvalifikácia v športovej gymnastike, kde Slovensko reprezentuje Barbora Mokošová.

Začne sa aj program vodných slalomárov. Od 6.00 štartuje v kvalifikácii C1 Matej Beňuš, v K1 sa predstaví Eliška Mintálová. Plavkyňu Andreu Podmaníkovú čakajú rozplavby na 100 metrov prsia.

Zaujímavý duel prinesie v nedeľu basketbalový turnaj, je ním zápas Francúzsko – USA, ktorý sa začína o 14.00 nášho času.


2. Ďalšie pochybnosti o úrovni Fortuna ligy

Tri slovenské futbalové kluby majú za sebou úvodný dvojzápas v európskych pohárových súťažiach. Slovan Bratislava, MŠK Žilina aj Spartak Trnava síce postúpili ďalej, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Podcast Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie