Denník N

Milý, vzácny pán Lasica 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Videla som Vás na javisku päťdesiatšesťkrát umrieť. Teraz som si tiež chcela predstavovať, že je to len akože. Ale nefunguje mi to. 

[Len pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Milý, vzácny pán Lasica,

včera večer som mala odoslať malý pravidelný článok do N-ka. Písala som o tom, ako nemám tému. Keď som ho odoslala, prišla správa o Vás a ja som naraz tému mala…

Ja viem, že toto si nebudete môcť prečítať, ale už neskoršie sa to napísať nedalo, to isto chápete. Nie som taký ten typ, že sa s niekým fotím alebo pred niekým pištím, keď ho obdivujem, napriek tomu, že by som trochu chcela. Dnes mi je to aj celkom ľúto, lebo s Vami nemám fotku a ani som Vám nikdy nepovedala, ako Vás mám rada. Hovorievala som si, že keď raz nedajbože zomrie Hana Hegerová a Vy, lebo to človeku prosto napadajú také čudné veci, že to budem prežívať ako fanúšička z toho najprvšieho radu a bude to boľavé. Tento rok mi je dôkazom, že je to pravda.

V podstate som vedela úplne od vždy, že existujete, ale keďže som medzi divadelníkmi vyrastala, nikdy mi nepripadali nejako špeciálne výnimoční. Až neskôr. Dodnes mám v spálni na poličke Vašu fotku. Nie, nebojte sa, nie ste na nej mladý a krásny, nikdy ste neboli môj typ. Máte na nej prirobený veľký nos a je to fotka z dialógu s mojím otcom, ktorý ste mali v inscenácii Cyrano z Bergeracu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Milan Lasica

Komentáre, Kultúra

Teraz najčítanejšie