Denník N

Kompletný olympijský program slovenských reprezentantov v Tokiu

Matej Beňuš, Danka Barteková, Emma Zapletalová, Matej Tóth, Zuzana Rehák Štefečeková a Jakub Grigar. Foto – TASR
Matej Beňuš, Danka Barteková, Emma Zapletalová, Matej Tóth, Zuzana Rehák Štefečeková a Jakub Grigar. Foto – TASR

Na olympiáde v Tokiu reprezentuje Slovensko 41 športovcov a športovkýň, ako prvá zasiahne do diania lukostrelkyňa Denisa Baránková, pre ktorú sa kvalifikácia začne už v piatok skoro ráno ešte pred otváracím ceremoniálom.

Jeden z najsilnejších „slovenských“ dní príde hneď v nedeľu, keď môže do hry zasiahnuť až 15 reprezentantov.

Ak je pri mene športovca či športovkyne uvedený otáznik v zátvorke – (?), znamená to, že ich štart je podmienený postupom z predchádzajúcej fázy.


Štvrtok – 29. júla

Erik Varga – športová streľba, trap, kvalifikácia – 2. deň 2.50 – 6.10 h, finále 8.30 – 9.15 h

Zuzana Rehák Štefečeková – športová streľba, trap, kvalifikácia – 2. deň 2.00 – 5.20 h, finále 7.30 – 8.15 h

Monika Škáchová – vodný slalom, C1, semifinále 7.00 – 7.45 h, finále 8.45 – 9.22 h

Denisa Baránková – lukostreľba, olympijský luk, 1. a 2. kolo 2.56 – 11.36 h

Rory Sabbatini – golf, 1. kolo 0.30 – 9.00 h

Andrej Csemez – box, do 75 kg, 2. kolo (osemfinále) 4.00 – 5.03 a 10.00 – 11.03 h


Piatok – 30. júla

Gabriela Gajanová – atletika, 800 m, rozbehy od 2.55 h

Jakub Grigar – vodný slalom, K1, semifinále 7.00 – 8.00 h, finále 9.00 – 9.37 h

Denisa Baránková (?) lukostreľba, olympijský luk, osemfinále 2.30 – 4.14 h, štvrťfinále 7.45 – 8.45 h, semifinále 8.45 – 9.15 h, o 3. miesto 9.30 – 9.45 h, finále 9.45 – 10.00 h

Rory Sabbatini – golf, 2. kolo 0.30 – 9.00 h


Sobota –31. júla

Ján Volko – atletika, kvalifikácia od 4.35 h, rozbehy od 12.45 h

Gabriela Gajanová (?) – atletika, 800 m, semifinále od 13.50 h

Emma Zapletalová – atletika, 400 m cez prekážky, rozbehy od 2.00 h

Erik Varga – Zuzana Rehák Štefečeková, Marián Kovačócy – Jana Špotáková – športová streľba, trap mix, kvalifikácia 2.00 – 5.50 h, finále 6.30 – 7.30 h

Rory Sabbatini – golf, 3. kolo 0.30 – 9.00 h

Martina Repiská (?) – bedminton, semifinále 11.00 – 16.00 h


Nedeľa – 1. augusta

Ján Volko (?) – atletika, 100 m, semifinále od 12.15 h, finále o 14.50 h

Martina Hrašnová – atletika, hod kladivom, kvalifikácia A-skupina od 2.10 h, B-skupina od 3.40 h

Barbora Mokošová (?) – športová gymnastika, finále na náradiach, finále bradlá od 12.27 h

Rory Sabbatini – golf, 4. kolo 0.30 – 9.00 h

Andrej Csemez (?) – box, do 75 kg, štvrťfinále 5.18 – 5.51 h a 11.18 – 11.51 h

Martina Repiská (?) – bedminton, o 3. miesto a finále 13.30 – 16.00 h


Pondelok – 2. augusta

Marcel Lomnický – atletika, hod kladivom, kvalifikácia A-skupina od 2.00 h, B-skupina od 3.30 h

Emma Zapletalová (?) – atletika, 400 m cez prekážky, semifinále od 13.35 h

Patrik Jány – športová streľba, ľubovoľná malokalibrovka 3 x 40, kvalifikácia 4.30 – 7.15 h, finále 9.50 – 10.40 h

Peter Gelle – rýchlostná kanoistika, K1 1000 m, rozjazdy 3.21 – 3.53 h, štvrťfinále 5.22 – 5.38 h


Utorok – 3. augusta

Ján Volko – atletika, 200 m, od 4.05 h rozbehy, od 13.50 h semifinále

Gabriela Gajanová (?) – atletika, 800 m, finále 14.25 h

Martina Hrašnová (?) – atletika, hod kladivom, finále 13.35 h

Peter Gelle (?) – rýchlostná kanoistika, K1 1000 m, semifinále 3.00 – 3.16 h, B-finále 5.13 h, A-finále 5.21 h


Streda – 4. augusta

Ján Volko (?) – atletika, 200 m, finále 14.55 h

Marcel Lomnický (?) – atletika, hod kladivom, finále 13.15 h

Emma Zapletalová (?) – atletika, 400 m cez prekážky, finále 4.30 h

Adam Botek, Samuel Baláž – rýchlostná kanoistika, K2 1000 m, rozjazdy 3.54 – 4.10 h, štvrťfinále 5.21 – 5.37 h

Boris Makojev – zápasenie, voľný štýl do 86 kg, osemfinále 4.30 – 5.50 h, štvrťfinále 5.50 – 6.30 h, semifinále 11.35 – 11.55 h


Štvrtok – 5. augusta

Miroslav Úradník – atletika, chôdza na 20 km, štart o 9.30 h

Adam Botek, Samuel Baláž (?) – rýchlostná kanoistika, K2 1000 m, semifinále 3.12 – 3.28 h, B-finále 5.26 h, A-finále 5.34 h

Boris Makojev (?) – zápasenie, voľný štýl do 86 kg, repasáž 4.00 – 4.20 h, o 3. miesto 13.05 – 13.25 h, finále 13.30 – 13.40 h

Andrej Csemez (?) – box, do 75 kg, semifinále 8.03 h


Piatok – 6. augusta

Matej Tóth, Michal Morvay – atletika, chôdza na 50 km, štart vo štvrtok 5. augusta o 22.30 h, cieľ v piatok 6. augusta krátko po 2.00 h

Mária Katerinka Czaková – atletika, chôdza na 20 km, štart o 9.30 h

Adam Botek, Samuel Baláž, Erik Vlček, Denis Myšák (?) – rýchlostná kanoistika, K4 500 m, rozjazdy 3.30 – 3.44 h



Sobota – 7. augusta

Adam Botek, Samuel Baláž, Erik Vlček, Denis Myšák (?) – rýchlostná kanoistika, K4 500 m, semifinále 3.14 h, finále 5.19 h

Andrej Csemez (?) – box, do 75 kg, finále 7.45 – 8.00 h


Nedeľa – 8. augusta

Bez slovenskej účasti.

[Športové podcasty Denníka N: Apple – Google – Spotify – Podbean – Deezer – YouTube – RSS]

OH Tokio 2021

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie