Denník N

Čo zmení zákon, proti ktorému protestovali ľudia pred parlamentom

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Miernejšie podmienky pre očkovaných, testovaných či tých, čo covid prekonali, už raz zablokovala Sme rodina. Teraz koalícia tvrdí, že by návrh mal prejsť aj keď viacerí poslanci Sme rodina návrh kritizujú.

V piatok ráno zablokovali vchod do parlamentu demonštranti. Protestovali proti zákonu, vďaka ktorému budú platiť pre zaočkovaných, testovaných a tých, čo prekonali covid, miernejšie protiepidemické opatrenia.

Demonštranti boli vulgárni, snažili sa dostať do budovy parlamentu, došlo k viacerým potýčkam a polícia na ich potlačenie použila slzný plyn. V tom istom čase sa začalo vnútri budovy rokovať o návrhu novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorý má zvýhodniť očkovaných.

Čo sa po prijatí zákona zmení? Prakticky zatiaľ nič. Zmeny nastanú až v momente, keď sa zhorší epidemiologická situácia a začnú sa zavádzať opatrenia.

Aktuálne je epidemická situácia na Slovensku veľmi priaznivá, aj keď už stúpa počet ľudí nakazených infekčnejším delta variantom. Predpokladá sa, že rast počtu nových prípadov sa zrýchli s návratom ľudí z dovoleniek. Odborníci očakávajú výrazné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Očkovanie proti koronavírusu

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie