Denník N

Newsfilter: Tretia vlna je tu, Pellegrini už začína preventívne otáčať

Peter Pellegrini. Foto N - Vladimír Šimíček
Peter Pellegrini. Foto N – Vladimír Šimíček

1 Hlas buduje obranu proti tretej vlne, kritizuje vládu za nízku zaočkovanosť. 2. Po policajtoch sú v otvorenom konflikte aj Žilinka s Lipšicom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hlas buduje obranu proti tretej vlne, kritizuje vládu za nízku zaočkovanosť

Ešte to veľmi nevidieť. Vonku sú tropické teploty, tisíce ľudí na dovolenkách pri mori, mapa covid automatu svieti nazeleno a počet pozitívnych oproti zime a jari je stále mimo rozlišovacej schopnosti väčšiny.

Ale dáta to už ukazujú jasne niekoľko dní. Krivka pandémie sa po mesiacoch postupného klesania odrazila a mieri opäť hore. Tretiu vlnu v stredu oficiálne potvrdilo aj ministerstvo zdravotníctva.

Je dobré sa pripraviť, zdanie pokoja potrvá nanajvýš pár týždňov, vzhľadom na nízku zaočkovanosť, ale i úbohý stav politickej scény je isté, že cirkusu a chaosu sa ani tentoraz nevyhneme.

Pellegriniho príprava.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie