Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V Bratislave sa stretli adepti na Darwinovu cenu

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Proti antivaxerom policajti opäť nezasiahli. 2. Rebeli zo Za ľudí nemajú inú možnosť, ako odísť. 3. Smer a Republika prehlbujú spoluprácu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Získajte až 15m³ možností pre váš biznis. Objavte Fiat Ducato a ďalšie praktické dodávky k odberu ihneď na LeasePlan operatívny leasing. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Proti antivaxerom policajti opäť nezasiahli

Demonštrácia na podporu očkovania, ktorú na piatok zvoláva Progresívne Slovensko, získala vo štvrtok silnú konkurenciu. Pred Prezidentským palácom sa totiž pod heslami ako „Stop neľudskej hygienokracii“, „Za naše deti a národ“ či „Stop testovaniu! Stop očkovaniu! Stop čipizácii!“ zišlo 1000 až 1500 antivaxerov protestujúcich proti zvýhodňovaniu zaočkovaných i samotnému očkovaniu proti covidu.

Samotné počty účastníkov neohláseného protestu neboli na rozdiel od ich hesiel a hudby nijako strašidelné. Dokázali však nadlho blokovať dopravu na dôležitých križovatkách, kvôli nim zatvorili aj Prezidentskú záhradu.

Čo robila polícia? Pozornosť si zaslúžia minimálne tri veci. Po prvé, iracionálny odpor k očkovaniu (to nehovoríme o ľuďoch, ktorí sa nemôžu dať očkovať zo zdravotných dôvodov) sa zjavne stal takým silným motívom, že jeho nositeľom už nestačí čítať, šíriť a vymýšľať si pavedecké hlúposti na internete, ale sú ochotní pre svoje presvedčenie urobiť oveľa viac. O koľko, to uvidíme možno už zajtra na akcii za očkovanie. Hádam sa zaobíde bez fyzických útokov, ako bol ten dnešný na kameramana Hospodárskych novín.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Robert Fico

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie