Denník N

Smer láka voličov vo volebných novinách aj na Pašku

Paška odporúča Úhornú. Má tam chalupu. Foto – Smer
Paška odporúča Úhornú. Má tam chalupu. Foto – Smer

Smer rozdáva do schránok reklamné noviny. Pavol Paška, ktorý vlani po kauze CT odstúpil z funkcie predsedu parlamentu, v nich hovorí, aké miesto na Slovensku má rád.

Keď podpredseda Smeru Pavol Paška 15. novembra 2014 vo volebnú noc po regionálnych voľbách v Košiciach oznámil, že „už má dosť“ a odstupuje z funkcie predsedu Národnej rady, premiér a predseda strany Robert Fico hneď na druhý deň ubezpečil, že Paška zostáva podpredsedom strany a pevnou súčasťou straníckeho tímu.

To, že je to – aj po kauze CT – stále tak, ukazujú volebné noviny Smeru, ktoré teraz strana rozdáva ľuďom do schránok. Paška je jedným z ôsmich lídrov prezentovaných v novinách.

Okrem neho sa v novinách predstavujú predseda Robert Fico, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, minister vnútra Robert Kaliňák, minister financií Peter Kažimír, minister kultúry Marek Maďarič, predseda parlamentu Peter Pellegrini a Dušan Čaplovič, ktorý odišiel z funkcie ministra školstva, no stále je podpredsedom strany.

Foto Smer

Paška s ostatnými odpovedá na anketovú otázku, kam sa vybrať na Slovensku na výlet. „Pre mňa je už dvadsať rokov najčarovnejším miestom chalupa v obci Úhorná. Tam trávim čas so svojou rodinou, v poslednom období hlavne so svojou vnučkou,“ hovorí Paška.

Denník N oslovil Pašku aj šéfa volebnej kampane Smeru Maďariča, či si myslia, že strane reklama s jeho podobizňou pomôže. Na otázky neodpovedali.

Pavol Paška odstupuje z funkcie:

CT svinstvo

„Pätnásť rokov som v politike, ale také svinstvo a špinavosti som nezažil. Chcem, aby Slovensko fungovalo ako normálna krajina,“ zdôvodňoval Paška svoje odstúpenie počas volebnej noci, keď sa Richard Raši stal v Košiciach primátorom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie