Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Policajti sú na smiech, Kovaříka to môže stáť funkciu

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ťažké dni policajného prezidenta. 2. Imrecze na slobode.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Vedci dokázali, že Gemerka zvyšuje obsah magnézia v bunkách ľudského tela, vďaka čomu sme odolnejšími voči stresu

 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Ťažké dni policajného prezidenta

Peter Kovařík sa nečakane stal antihrdinom posledných dní. Latka u slovenských policajných prezidentov v posledných rokoch naozaj nebola nastavená vysoko a niekoľko mesiacov sa zdalo, že Kovaříkom sa začalo nové obdobie.

Šéf polície je ešte ďaleko od toho, aby sme ho porovnávali s Tiborom Gašparom, ale veľmi krehkej dôvere verejnosti voči slovenskej polícii udalosti posledných dní určite nepomohli.

Najhorší vtip o policajtoch. Protesty antivaxerov a ich rôznych čudných spojencov sa začali už počas druhej vlny pandémie a protestujúci už ani vtedy nevyžarovali iba lásku a pokoj. Polícia však vtedy ešte konala celkom presvedčivo, aj keď na veľkom proteste 17. novembra kontroverzne nezasahovala proti nenoseniu rúšok, čím nevytvorili práve najšťastnejší precedens.

Vedenie polície má v každom prípade už skúsenosti s takýmto typom demonštrácií a s ich účastníkmi. Napriek tomu sa policajti pri minulotýždňových protestoch pred parlamentom i na štvrtkovom proteste na Hodžovom námestí v Bratislave správali, ako keby nevedeli, kde je sever. Ich výhovorka, že nedokázali odlišovať demonštrujúcich od turistov, je ako z najhlúpejších vtipov o policajtoch.

Niečo nefunguje. Polícia už druhýkrát zlyhala v tom, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie