Golfista Sabbatini získal pre Slovensko striebro, zahral rekord ihriska. Desať pod par je šialený výsledok, vraví golfistka

FOTO TASR – Michal Svítok

Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini získal nečakane striebornú olympijskú medailu, ktorá je pre Slovensko na hrách v Tokiu už treťou.

Sabbatini v poslednom dni olympijskej súťaže predviedol výborný výkon, keď dosiahol skóre 10 pod par (61 rán), čím vytvoril olympijský rekord ihriska. Celkovo za štyri dni dohral súťaž so skóre 17 pod par ihriska.

Rodák z Juhoafrickej republiky, ktorý pred dvoma rokmi prijal slovenské občianstvo, pritom začínal štvrtý deň na 17. priečke. Zdolal ho len Američan Xander Schauffele, ktorý dosiahol skóre 18 pod par.

V 45 rokoch sa stal vôbec najstarším slovenským olympijským medailistom. Svoj posledný šiesty profesionálny turnaj vyhral Sabbatini pred desiatimi rokmi, najvyššie vo svetovom rebríčku bol v roku 2007 na 8. mieste.

Sabbatini má slovenskú manželku Martinu, ktorá s ním bola aj na olympijskom turnaji ako jeho caddy.

Šialený výsledok, vraví golfistka

O snahe vybojovať medailu hovoril skúsený golfista už pred odchodom do Tokia. Podľa bývalej profesionálnej golfistky Zuzany Kamasovej to neboli prehnané slová.