Djoković vysvetlil, prečo nehral o bronz. Mrzí ma to, odkázal Srbom

Novak Djoković. Foto –TASR/AP

Novak Djoković prišiel na olympiádu s cieľom získať prvú zlatú olympijskú medailu v kariére.

Srbský tenista, ktorý tento rok vyhral Australian Open, Roland Garros a Wimbledon, vyzeral neporaziteľný. V prvých štyroch zápasoch v dvojhre prehral len sedemnásť gemov a z turnaja medzičasom vypadol druhý aj tretí nasadený.

Djoković vstúpil vynikajúco vstúpil aj do semifinále – proti štvrtému Alexandrovi Zverevovi z Nemecka vyhral prvý set 6:1 a v druhom sete mal brejk. Vtom sa však začali diať veci.

V Japonsku napokon nielenže nezískal zlato, domov odchádza bez medaily. V zápase o bronz, v ktorom frustrovaný hádzal rakety, prehral s Pablom Carreñom Bustom a zo súboja o tretie miesto v miešanej štvorhre sa nečakane odhlásil.

Tenisoví novinári už špekulujú, ako neúspechy z Tokia ovplyvnia zvyšok jeho sezóny či dokonca celej kariéry. Do určitej miery nám napovedal aj samotný Djoković, ktorý sa rozprával so srbskými novinármi.

Nevyrovnal Steffi Graffovú

Novak Djoković v sobotu čelil kritike značnej časti tenisových fanúšikov. Mnohí mu vyčítali, že sa po prehratom zápase o bronz v dvojhre odhlásil zo súboja o tretie miesto v mixe. Jeho partnerka Nina Stojanovićová tak nemala šancu zabojovať o medailu, ktorú získali bez boja John Peers s Ashleigh Bartyovou z Austrálie.

Djoković si však za svojím rozhodnutím stojí. „Srdce mám na správnom mieste,“ povedal srbským novinárom.