Denník N

Smer sa bojí len telky, na vaše zdravie kašle

Treba zrejme pritvrdiť. Prvým krokom by mohlo byť, že peniaze vyplytvané v zdravotníctve začneme prepočítavať na stratené ľudské životy.

Personálna politika Smeru nepozná brata. Keď sa niekto z ich druhej ligy stane populárny štýlom „Aha, to je ten z televízie, čo perie peniaze cez tetu Anku (77)!“, tak ho do troch minút stiahnu z obehu. Nič iné za vyhodením Marcela Foraia z riaditeľovania Všeobecnej zdravotnej hľadať netreba. Všetci zainteresovaní vedeli, čo je to zač, ani informácie o zmluvách pre tetu neboli nové, len sa to dovtedy nehralo v televíziách.

Nepoznáme presný dôvod, prečo Fico v zime po vyhodení Pašku z parlamentu a Zvolenskej z ministerstva nechal košickej klike vo funkcii Foraia, no určite teraz nemožno dúfať, že zrušením Foraia sa vo VšZP začne niečo meniť. Tak ako je jedinou úlohou ministra Čisláka nič nepokaziť a do volieb, pokiaľ sa dá, s ničím nehýbať, tak to bude aj vo Všeobecnej zdravotnej.

Kauza teta Anka (77) môže mať pre spoločnosť predsa len význam, keď si viac ľudí uvedomí, aká dôležitá je Všeobecná zdravotná poisťovňa a že vplyv jej šéfa je v praxi minimálne porovnateľný s ministrom zdravotníctva.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Zdravotnícke kauzy

Teraz najčítanejšie