Denník N

Newsfilter: O Pellegriniho osude skôr ako voliči rozhodnú Výboh a NAKA

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Pellegrini predbehol Fica. 2. Korčokova prestrelka s maďarským radikálom sa vyostrila. 3. Polícia tentoraz v Bratislave nezaspala.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pellegrini predbehol Fica

Petrovi Pellegrinimu sa už venuje polícia. Nikto to oficiálne nepotvrdil, ale iná možnosť neexistuje. Vylučuje ju obsah obvinenia voči Miroslavovi Výbohovi, o ktorom sme sa dozvedeli dnes.

Veľmi stručne – najbližšieho Ficovho oligarchu stíhajú, pretože pred siedmimi rokmi podľa vyšetrovateľov vybavoval úplatok 150-tisíc pre vtedajšieho lojálneho štátneho tajomníka na ministerstve financií v druhej vláde Smeru. Dnešného predsedu Hlasu.

Pellegriniho úlohou malo byť využiť svoj politický vplyv na vytvorenie takých pravidiel, ktoré zabezpečia zisky spriazneným IT firmám. O tomto príbehu vypovedajú bývalý prezident finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Michal Suchoba. Výbohovi v prípade dokázania viny hrozí desať až pätnásť rokov za mrežami.

No a keď polícia stíha „vybavovača“ úplatku, nevyhnutne musí skúmať aj jeho údajného príjemcu. Teda Pellegriniho, ktorý práve predbehol Fica v záujme polície o svoju osobu.

Video: Čikovský: Niet pochýb, že Výboh, Brhel a Bödör robili kriminálne činy (autori: Branislav Bezák, Martina Koník)

Prečo o Pellegrinim úrady zatiaľ mlčia

Pretože o jeho prípadnej skorumpovanosti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Kauza Mýtnik

Miroslav Výboh

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Očkovanie proti koronavírusu

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie