Športový newsfilter: Bolo namieste pýtať sa, čo Sabbatiniho tetovanie znamená

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.
Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.
Dobrý deň,
v novom športovom newsfiltri sa dočítate aj o tom:
- či je Sabbatiniho tetovanie o láske alebo nenávisti;
- že Matej Tóth sa smie každému pozrieť do očí;
- že nám rastie výnimočná hokejová generácia;
- že minimálne Slovan zažije európsku futbalovú jeseň;
- že sa Slovan pochválil Benčičovou, hoci náš tenis je na svojom dne.
Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.
Autorom prvých dvoch bodov je Michal Červený, tretieho Tomáš Čorej a zvyšných Štefan Bugan.
1. Tetovanie o láske, nie o nenávisti
„Mal to byť deň plných osláv,“ povzdychol si golfista Rory Sabbatini po tom, ako sa vrátil z Tokia so striebornou olympijskou medailou.
Náladu mu pokazili dohady slovenskej verejnosti, novinárov aj odborníkov, či tento rodák z Juhoafrickej republiky náhodou nesympatizuje s miestnym hnutím AWB, ktoré presadzuje nadvládu bielych.
Dohady sa objavili potom, ako sa Sabbatini vôbec prvýkrát dostal na oči širokej verejnosti. Fotografie z jeho strieborného výkonu odhalili tetovanie, ktoré pripomína triskelion, logo hnutia AWB.
Sabbatini aj jeho manželka Martina sa bránili, že tetovanie symbolizuje tri písmená L a majú ho obaja. Znamená love, loyalty a laugh, čiže láska, lojalita a smiech.
Žiadny odborník doteraz nepovedal, že je stopercentne presvedčený o tom, že Sabbatini naozaj sympatizuje s rasistami. „Oprávnene však vyvoláva otázky,“ povedal nám Daniel Milo, odborník na extrémizmus.
Je namieste pýtať sa, čo to tetovanie znamená, a zisťovať, či je podobnosť naozaj náhodná.
Prvý slovenský golfový olympijský medailista sa pre Slovákov v Tokiu stal verejne známou osobou. Keď v roku 2018 získal slovenské občianstvo, hovorilo sa, že sa tu pokúsi