Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nervózny Fico spochybnil vyšetrovateľov a prokurátorov priamo na súde, ale bez skutočných argumentov

Robert Fico. Foto - TASR
Robert Fico. Foto – TASR

1. Fico ako zaseknutý gramofón. 2. Lengvarský potvrdil, že povinné očkovanie niektorých skupín je v hre. 3. Ako vyzerá skutočný politický proces.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Fico ako zaseknutý gramofón 

Robert Fico všetkých prekvapil, keď sa objavil na pojednávaní s Dušanom Kováčikom. Prišiel na súd ako verejnosť a pomerne dlho odpovedal na otázky novinárov. Správal sa pritom nervózne, boli chvíle, keď sa mu zatriasol aj hlas a opakoval tie isté argumenty dookola. Slovo fraška povedal za sedemnásť minút štrnásťkrát, slovo udavač päťkrát a štyrikrát zopakoval slovné spojenie politický proces. Obvinenia voči nominantom smeráckych vlád označil za politicky vykonštruované výmysly.

Prečo prišiel Fico? Vo štvrtok vypovedal na súde v procese s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom Csaba Dömötör, ktorý bol členom zločineckej skupiny takáčovcov. Dömötörovi schválil súd pred týždňom dohodu o vine a treste a dostal podmienku za krivú výpoveď, na ktorú ho údajne naviedol podnikateľ Peter Petrov, ktorý je momentálne na úteku. Podľa Fica a Kováčika tento prípad naznačuje, že sa výpovede manipulujú a obvinenia sú vymyslené.

Prečo je to slabá obhajoba? Dömötör naozaj nie je najdôveryhodnejší svedok, ale to Ficovi a Kováčikovi nebude stačiť na spochybnenie celého procesu. Máme tu totiž

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bielorusko a Lukašenko

Dušan Kováčik

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Robert Fico

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie