Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nervózny Fico spochybnil vyšetrovateľov a prokurátorov priamo na súde, ale bez skutočných argumentov

Robert Fico. Foto - TASR
Robert Fico. Foto – TASR

1. Fico ako zaseknutý gramofón. 2. Lengvarský potvrdil, že povinné očkovanie niektorých skupín je v hre. 3. Ako vyzerá skutočný politický proces.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Fico ako zaseknutý gramofón 

Robert Fico všetkých prekvapil, keď sa objavil na pojednávaní s Dušanom Kováčikom. Prišiel na súd ako verejnosť a pomerne dlho odpovedal na otázky novinárov. Správal sa pritom nervózne, boli chvíle, keď sa mu zatriasol aj hlas a opakoval tie isté argumenty dookola. Slovo fraška povedal za sedemnásť minút štrnásťkrát, slovo udavač päťkrát a štyrikrát zopakoval slovné spojenie politický proces. Obvinenia voči nominantom smeráckych vlád označil za politicky vykonštruované výmysly.

Prečo prišiel Fico? Vo štvrtok vypovedal na súde v procese s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom Csaba Dömötör, ktorý bol členom zločineckej skupiny takáčovcov. Dömötörovi schválil súd pred týždňom dohodu o vine a treste a dostal podmienku za krivú výpoveď, na ktorú ho údajne naviedol podnikateľ Peter Petrov, ktorý je momentálne na úteku. Podľa Fica a Kováčika tento prípad naznačuje, že sa výpovede manipulujú a obvinenia sú vymyslené.

Prečo je to slabá obhajoba? Dömötör naozaj nie je najdôveryhodnejší svedok, ale to Ficovi a Kováčikovi nebude stačiť na spochybnenie celého procesu. Máme tu totiž

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bielorusko a Lukašenko

Dušan Kováčik

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie