Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Polícia našla ďalší kúsok veľkého korupčného puzzle u Kaliňáka a Sakovej

1. Saková je šokovaná, a právom. 2. Kováčikovi nepomohla ani Ficova podpora.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Saková je šokovaná, a právom

Vo štvrtok zasahovala NAKA celý deň na viacerých miestach a Aktuality priniesli informáciu o tom, že ide o odhalenie zločineckej skupiny na ministerstve vnútra z obdobia smeráckych vlád. Zadržali deväť a obvinili jedenásť ľudí, medzi nimi aj Petra Petrova alias Tigra, ktorý je známy z veľkých korupčných káuz a ktorý bol doteraz na úteku.

O čo vlastne ide? Polícia podľa informácií Aktualít tvrdí, že na ministerstve vnútra fungovala zločinecká skupina, ktorá manipulovala verejné obstarávania a zo štátnej kasy tak podľa polície vytiahla dokopy 17 miliónov eur.

Manipulácie sa týkali zákaziek na dodávanie hasičskej techniky, protipovodňovej techniky, rovnošiat a konali sa okrem ministerstva aj na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny v rokoch 2015 až 2020, keď rezort vnútra riadili Robert Kaliňák a Denisa Saková.

Ako to robili? Podľa doteraz známych informácií pripravili na rezorte značne predražené projekty, ktoré mali vyhrať priateľské spoločnosti. Na víťazné spoločnosti boli napojené ďalšie firmy, ktorým cez fiktívne faktúry ako subdodávateľom vyplácali sumy nad rámec reálnych cien. Zločinecká skupina mala podľa polície tri stupne a na najnižšom stupni stáli títo „subdodávatelia“. Polícia z tohto najnižšieho stupňa obvinila sedem ľudí, medzi nimi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Kaliňák

Komentáre

Teraz najčítanejšie