Denník N

Matovič sľubuje zmenu pravidiel očkovacej lotérie. Súťažiacej, ktorá nevyhrala, to nepomôže, vraví právnik

Reprofoto – RTVS
Reprofoto – RTVS

Ministerstvo financií spolu s RTVS pripravujú zmeny štatútu očkovacej lotérie. Sľubujú zmeny aj pre nepočujúcich a nevidiacich.

„Neprišli sme sľúbiť výhru, neprišli sme odovzdať šek, ale prišli sme povedať, že na ňu myslíme a nehádžeme ju cez palubu,“ opísal minister financií Igor Matovič stretnutie so súťažiacou Zuzanou z očkovacej lotérie, ktorá pre oneskorený prenos cez internet prišla o 400-tisíc eur.

Zuzana podľa pravidiel súťaže nevyhrala, pretože do časového limitu 20 sekúnd nepovedala heslo zobrazené na obrazovke. Internetový prenos žrebovacieho večera bol totiž oneskorený o niekoľko sekúnd – nie vinou pomalého internetu alebo na strane diváčky.

„S pánom generálnym riaditeľom RTVS sme si povedali, že právo nemôže byť len striktné, jednoznačné a jasné, ale malo by byť aj ľudské,“ povedal Igor Matovič s tým, že cíti, že sa súťažiacej Zuzane stala krivda.

Minister financií dostal na toto vysvetlenie priestor v živom vstupe v hlavnej večernej spravodajskej relácii verejnoprávnej RTVS. Spolu s ním za súťažiacou prišiel aj generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, ktorý je vo funkcii ešte z čias vlád Smeru a ktorého Matovičovi poslanci opakovane kritizovali.

Len deň predtým pritom v statuse na Facebooku líder OĽANO opisoval dianie počas prvého žrebovacieho večera ako drámu a Zuzanin neúspech označil za „400 tisíc v lufte“ z dôvodu pomalého internetu.

„Chceme urobiť s právnikmi všetko preto, aby sme jej tú výhru mohli vyplatiť,“ povedal Matovič v RTVS s tým, že z morálneho hľadiska má Zuzana právo na výhru.

Či to bude vôbec možné, bude podľa ministra financií známe v najbližších dňoch.

Právnik vysvetľuje: Zmena pravidiel nepomôže, toto nie je súkromná akcia ministra

Advokát Tomáš Kamenec

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Očkovacia lotéria

Očkovanie proti koronavírusu

Slovensko

Teraz najčítanejšie