Denník N

Štart posunuli pre návštevu pápeža. Na Okolo Slovenska príde Sagan aj Froome

Peter Sagan a Daniel Oss. Foto - TASR/AP
Peter Sagan a Daniel Oss. Foto – TASR/AP

Iba deň po návšteve pápeža Františka – teda 15. septembra – sa v Košiciach začne možno najlepšie obsadený ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska v novodobých dejinách podujatia.

Na pretekoch bude vôbec po prvý raz v kariére štartovať aj Peter Sagan. Na tlačovej konferencii to potvrdili organizátori pretekov.

„Bora nám prisľúbila štart Petra Sagana ešte v jej drese a teraz to aj plní,“ povedal športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Sagan by sa ešte pred štartom na Okolo Slovenska mal predstaviť 12. septembra na majstrovstvách Európy v talianskom Trentine.

Na Okolo Slovenska sa okrem Sagana objavia aj ďalší poprední cyklisti, medzi inými štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome, druhý muž vlaňajšieho Gira Jai Hindley, siedmy na tohtoročnej Tour Alexej Lucenko či stále aktuálny majster Európy Giacomo Nizzolo.

Celkovo sa na pretekoch zúčastní sedem tímov z najvyššej kategórie World Tour: Deceuninck – Quick-Step, Bora-Hansgrohe, Astana, Israel Start-Up Nation, Qhubeka, BikeExchange a DSM.

Bez selfie a podpisov

Účasti Petra Sagana organizátori prispôsobili aj profil pretekov, ktorý je prevažne klasikársky.

„Celý tento ročník som sa snažil ušiť na Petra Sagana. Poznáme jeho prednosti a aj z tohto dôvodu je na trati len

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cyklistika

Peter Sagan

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie