Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Birmovaný komunista Fico triedi, kto má na kresťanskom Slovensku právo hovoriť

1. Predseda Smeru zaútočil na svojho kritika cez jeho vieru. 2. Tlak na Lipšica rastie. 3. Slovensko posiela dôležité gestá na Ukrajinu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Predseda Smeru zaútočil na svojho kritika cez jeho vieru

V nedeľu večer predseda Smeru urobil vec, nad ktorou sa nedá mávnuť rukou s tým, že už si ho netreba všímať a stačí počkať, kým skončí v politike. Útokom na vierovyznanie svojho kritika opäť potvrdil, že stráca kontrolu nad svojimi najnižšími ideologickými pudmi. Robert Fico sa v reakcii na výhrady politológa Jozefa Lenča opäť raz zaradil k politickému extrému.

Ešte horšie je, že pod statusom, v ktorom tak urobil, sa našlo vyše šesťtisíc ľudí, ktorým sa páčil. Aj keby bola polovica z nich platenými smeráckymi trollmi, stále je to priveľa.

Začalo to Progresívne Slovensko

Vývoj udalosti je veľmi priamočiary. Europoslanci za Progresívne Slovensko minulý týždeň vyzvali európskych socialistov, aby Smer vylúčili zo svojich radov. Dôvodom je spoločný protest s pravicovými extrémistami naplánovaný na 1. septembra do Košíc.

Téme sa venoval k Smeru inak tradične zhovievavý denník Pravda. Jeho novinári dali počas víkendu priestor na vyjadrenie aj politológovi Jozefovi Lenčovi, o ktorom je známe, že prestúpil na islam.

Kritika politológa za jeho vieru

Lenč v článku na jednej strane kritizoval presúvanie domácich sporov na európsku úroveň, ale zároveň Smeru vytkol, že sa „rétoricky dostáva ešte bližšie k rôznym krajne pravicovým a konšpiračným stranám“.

To, čo na takúto v podstate umiernenú kritiku predviedol na Facebooku Fico, je samo osebe dostatočným argumentom, aby ho socialisti naozaj vyhodili, keby si skutočne vážili vlastné hodnoty, ku ktorým sa hlásia.

Fico: Si moslim, tak buď ticho

Fico Lenčovi vyčíta, že ako moslim musí útočiť na Smer, lebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Daniel Lipšic

Eduard Heger

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie