Denník N

Newsfilter: Na Remišovej Za ľudí sa už nedá pozerať

Veronika Remišová a Mária Kolíková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Veronika Remišová a Mária Kolíková. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Remišová sa stará o budúcnosť spojenkyne. 2. Mičovský napísal Matovičovi ostrý list. 3. Ani pápež očkovanie nepotiahol.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Remišová sa stará o budúcnosť spojenkyne

Najmenšia vládna strana Za ľudí sa ďalej utápa vo svojom nevkusnom zániku. Po utorku sa zdá, že kým k nemu definitívne dôjde, predsedníčka bez strany sa aspoň snaží postarať o sebe lojálnych ľudí. Prejavilo sa to tak, že Veronika Remišová požiadala ministerku kultúry Natáliu Milanovú z OĽaNO, aby odvolala štátnu tajomníčku Zuzanu Kumanovú a nahradila ju Vierou Leščákovou, ktorá jej bola bezvýhradne lojálna, ale prišla o miesto v parlamente.

Na vec sa dá nazerať dvoma spôsobmi. Prvý je k Remišovej láskavý. V tomto príbehu je to ona, kto reaguje na svoju vyzývateľku Máriu Kolíkovú. Ministerka spravodlivosti pred časom účelovo odvolala svojho štátneho tajomníka Michala Luciaka. Vďaka tomu sa on vrátil do parlamentu a jeho náhradníčka Leščáková z neho musela odísť. Výsledkom bolo posilnenie Kolíkovej frakcie na úkor Remišovej podporovateliek. Jej skvadru dovtedy v parlamente tvorili tri poslankyne.

Len takéto prerozprávanie udalostí by však bolo veľmi nepresné. Operácii s Luciakom, o ktorej aj Kolíková priznáva, že bola „šachovou partiou“, predchádzalo čisto mocenské

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Ján Mičovský

Mária Kolíková

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Očkovanie proti koronavírusu

OĽaNO

Pápež František

Veronika Remišová

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie