Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Na Remišovej Za ľudí sa už nedá pozerať

Veronika Remišová a Mária Kolíková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Veronika Remišová a Mária Kolíková. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Remišová sa stará o budúcnosť spojenkyne. 2. Mičovský napísal Matovičovi ostrý list. 3. Ani pápež očkovanie nepotiahol.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

 Získajte Nový Účet #premodruplanetu až na 36 mesiacov bez poplatku za vedenie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Remišová sa stará o budúcnosť spojenkyne

Najmenšia vládna strana Za ľudí sa ďalej utápa vo svojom nevkusnom zániku. Po utorku sa zdá, že kým k nemu definitívne dôjde, predsedníčka bez strany sa aspoň snaží postarať o sebe lojálnych ľudí. Prejavilo sa to tak, že Veronika Remišová požiadala ministerku kultúry Natáliu Milanovú z OĽaNO, aby odvolala štátnu tajomníčku Zuzanu Kumanovú a nahradila ju Vierou Leščákovou, ktorá jej bola bezvýhradne lojálna, ale prišla o miesto v parlamente.

Na vec sa dá nazerať dvoma spôsobmi. Prvý je k Remišovej láskavý. V tomto príbehu je to ona, kto reaguje na svoju vyzývateľku Máriu Kolíkovú. Ministerka spravodlivosti pred časom účelovo odvolala svojho štátneho tajomníka Michala Luciaka. Vďaka tomu sa on vrátil do parlamentu a jeho náhradníčka Leščáková z neho musela odísť. Výsledkom bolo posilnenie Kolíkovej frakcie na úkor Remišovej podporovateliek. Jej skvadru dovtedy v parlamente tvorili tri poslankyne.

Len takéto prerozprávanie udalostí by však bolo veľmi nepresné. Operácii s Luciakom, o ktorej aj Kolíková priznáva, že bola „šachovou partiou“, predchádzalo čisto mocenské

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Ján Mičovský

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

OĽaNO

Pápež František

Veronika Remišová

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie